serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:15 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sztuczna inteligencja
PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 1:52 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 27, 2008 9:52 pm
Postów: 52
Ostatnio intryguje mnie temat sztucznej inteligencji u maszyn, komputerów. Wg mnie nie istnieje coś takiego jak "sztuczna inteligencja". Istnieją za to programy, algorytmy mogące jedynie w niewielkim stopniu symulować, naśladować zachowania inteligentne, np. program komputerowy dostosowujący się do trybu pracy użytkownika czy robot z masą czujników dostosowujący się do otoczenia. Moim zdaniem, na etapie technologii półprzewodnikowej, nie jesteśmy w stanie uzyskać "sztucznej inteligencji". Co innego, jak wejdą komputery kwantowe. Ale o tym mam małą wiedzę. Słyszałem tylko na uczelni, że w komputerach kwantowych są klucze szyfrujące nie do złamania.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Sztuczna inteligencja
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 3:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Maj 18, 2009 1:56 pm
Postów: 23
generalnie zgadzam sie z toba, ale przeciez to właśnie pprzez wspomniane algorytmy - nazwijmy to ogólnie - komputery, mają możliwośc dostosowywania sie do otoczenia, ale samo dostosowywanie nie moze byc nazywane sztuczną inteligencją - przecież np takie telewizory np LG LH5000 - sam ustawia jasnośc ekranu w zaleznosci od ilosci swiatla w pokoju - jednak nie mozemy powiedziec ze jest to sztuczna inteligencja tylko raczej zaprogramowana reakcja wywołana działaniem czujników - wedlug mnie aby mowic o sztucznej inteligencji musielbysmy miec maszyny które sa w pełni autonomiczne i sam podejmują decyzje nie w oparciu o algorytmy ale o np. doswiadczenia z przeszłosci


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sztuczna inteligencja
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 2:39 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 27, 2008 9:52 pm
Postów: 52
Co do tematu, to właśnie obejrzałem prezentację nt. rozpoznawania pisma ręcznego w Windows 7 i myślę, że to jest właśnie zaczątek sztucznej inteligencji. System uczy się naszego charakteru pisma.

Zachęcam do obejrzenia i podzielenia się uwagami.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=34&Rozpoznawanie+pisma+w+Windows+7+PL


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sztuczna inteligencja
PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 12:09 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 04, 2010 11:55 pm
Postów: 2
Miejscowość: Warszawa
Do sztucznej inteligencji zbliżamy się drobnymi kroczkami - ale zawsze będzie trudno okreslic czy juz mamy ze sztuczną inteligencja do czynienia czy jeszcze nie. W sumie są juz programy, które praktycznie przechodzą test Turinga - a wcale nie są inteligentne

_________________
Azgheros
http://zarabianie-wygrywanie.blogspot.com <-mój blog o konkursach, zarabianiu i gratisach


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.044s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów