serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 5:51 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 12:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 20, 2008 12:49 pm
Postów: 7
Dzień dobry.Chciałbym się przywitać na forum ponieważ jestem tu nowy. Już dawno skończyłem szkołe i będe się wybierał na studium policealne. I tu teraz następuje pytanie co wybrać? Wybrać technika elektryka czy technika elektronika? Chciałbym się zaznajomić ze zdaniem forumowiczów. Dziękuje z góry za odpowiedzi,pozdro :D


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 3:21 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Mar 18, 2007 12:51 pm
Postów: 94
Miejscowość: Kraków
Elektryk i elektronik to zupełnie inne zawody.
Praca elektronika może być ciekawsza. Wymaga jednak dużej wiedzy. Elektronika też dzieli się na wąskie specjalności.
Ktoś, kto się uczył w kierunku naprawy RTV, dzisiaj jest prawie bezrobotny.
Niedługo elektronika będzie tak miniaturowa, że wszystko stanie sie jednorazowe, nienaprawialne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 4:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 20, 2008 12:49 pm
Postów: 7
Dziękuje za odpowiedź. A jakieś info o elektryku?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 5:56 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Obuch napisał(a):
Dziękuje za odpowiedź. A jakieś info o elektryku?



Zawód elektryka będzie poszukiwanym zawodem tak długo jak będzie istniała elektryfikacja na świecie, w tym zawodzie jest trochę inaczej niż w zawodzie elektronika, powoli wszystko staję się jednorazowe (tak jak pisał kolega Boss). Elektryk też może pracować w bardzo zróżnicowanych warunkach, jeżeli ktoś się kształci w tym celu jest dużo opcji. Wiedzy też jest sporo do opanowania.

_________________
[img]http://media.photobucket.com/image/stop%20wariatom%20drogowym/aferownia/stopwaria.png?t=1239629774/img]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 7:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 20, 2008 12:49 pm
Postów: 7
Wiem że to forum elektroniczne i panowie głównie tym się interesują no ale jakby przyszło już wybierać to co by panowie wybrali? Chodzi mi również o patrzenie na to pod względem rynku pracy i przemian w gospodarce (podobno elektrycy są potrzebni za granicą).Dzieki z góry.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 7:23 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Ja kiedy wybierałem szkołę to był to wybór też pomiędzy technikiem elektronikiem i technikiem elektrykiem, wybrałem elektryka. Jednym chyba najważniejszym elementem który na wpłynął na moja decyzje było to że w pobliskiej szkole było tylko technikum elektryczne, a elektroniczne aż w lublinie, więc jak dla mnie zbyt daleko (ok 60km.), drugim faktem jest to że od małego się tym interesowałem i jakoś mnie do tego ciągnęło, i jakoś nie zbyt mam cierpliwość do takich drobnych elementów elektronicznych, bawię się w to trochę ale tylko jako amator. Wracając do elektryka moim zdaniem jest to nawet dobrze opłacalna praca. O tym że zagranicą poszukują elektryków też słyszałem, nawet nam nauczyciele mówili o tym żeby uczyć się zawodu ale także języków obcych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 7:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 20, 2008 12:49 pm
Postów: 7
Mati 17 napisał(a):
Wracając do elektryka moim zdaniem jest to nawet dobrze opłacalna praca. O tym że zagranicą poszukują elektryków też słyszałem, nawet nam nauczyciele mówili o tym żeby uczyć się zawodu ale także języków obcych.


A tak ile mniej więcej? Stary już jestem a trzeba myśleć o rodzinie,żonie,dziatkach itd :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 7:45 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Nie wiem ile dokładnie może zarabiać elektryk w ZE, jeżeli pracujesz sam i robisz np. instalacje w mieszkaniach to sam sobie ustalasz cenę od wykonanej pracy. To zależy również jakie masz wykształcenie sam technik raczej nie daje zbyt wielkich możliwości, ale jeżeli potem idziesz na studia to zwiększasz swoje możliwości, kończysz studia robisz uprawnienia i podpisujesz zaprojektowane instalację sprawdzasz i oceniasz wykonanie i zatwierdzasz. Robota lekka ale pieniądze przyzwoite.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 7:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 20, 2008 12:49 pm
Postów: 7
No ciekawe,trzeba przyznać. Nadal się uczysz? Masz jakieś plany?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 8:30 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Ja obecnie jestem w drugiej klasie technikum elektrycznego, więc można powiedzieć że to dopiero start. A w przyszłości hymm trudno powiedzieć nigdy o tym aż tak nie myślałem. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że mam plany żeby ukończyć szkołę którą zacząłem, a potem zobaczymy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 8:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 20, 2008 12:49 pm
Postów: 7
A to masz farta :P kmiń nad przyszłością juz w czasach szkoły :P ja jestem po szkole , miałem perspektywy, chodze na studium informatyczne ,które mnie nie interesuje więc myśle nad zmianą :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 8:53 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Tak trochę trzeba myśleć i o przyszłości, racja. No to wybierz coś, tylko rozsądnie. W mojej klasie jest kilku kolesi którzy nie wiem co właściwie w niej robią. Zmarnowali jeden rok w pierwszej klasie i teraz marnują drugi rok w drugiej klasie, ale to ich sprawa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Pią Mar 21, 2008 4:15 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
W tym zawodzie ważne jest aby robić to co się na prawdę lubi. Jak się wybierze pracę zgodną z zainteresowaniami, to jest ona dużo przyjemniejsza.
Nauka teoretyczna wydaje się nudna, jednak w przyszłości ta wiedza bardzo się przydaje, dlatego warto zainwestować w studia. W przyszłości życie będzie lżejsze. 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 6:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 20, 2008 12:49 pm
Postów: 7
Dzien dobry. A co panowie myślą o techniku telekomunikacji lub logistyki?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Elektryk vs elektronik
PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 5:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 29, 2009 10:36 pm
Postów: 5
Oba są trudne i perspektywiczne. Telekomunikacja może wydawać sie lepsza. Kwestia ile osób będzie w ten sposób myśleć lecz logistyka może się wiązać z karierą nie cywilną i zawsze będzie na logistyków zapotrzebowanie. Na tych oczywiście z najlepszymi wynikami w nauce, operatywnymi i dynamicznymi. Wydaję mi się, że telekomunikacja jest bardziej zależna od kondycji gospodarczej i klimatu. Ja bym wybrał logistykę.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.039s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów