serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:43 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dziwny problem z obrazem HD...
PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 7:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 03, 2009 7:03 pm
Postów: 5
Witam, jestem tu nowy. Jestem posiadaczem Lcd Grundig 32 cale VISIOn 7 32-7851 T. Do tego posiadam dekoder cyfry + Philips PVR hd oraz DVD WIVA ze zlaczem hdmi. Oba te sprzety byly do telewizora polaczone hdmi. Przez pewien czas wszystko bylo oki, z czasem zaczal mi sie zawieszac dekoder cyfry, wymienilem go. Dostalem nowy, dzialal jakis miesiac. Pewnego dnia na kablu hdmi ze zrodla cyfry ukazuje sie tylko ciemne tlo, zawieszal sie na maxa. Przy polaczeniu kablem Euro nie ma zadnych problemow. Po pewnym czasie rowniez DVD nie dziala poprawnie, raz obraz jest raz ginie. Telewizor oddalem na gwarancje, okazalo sie ze jest sprawny. Rowniez z dekoderem pojechalem do salonu cyfry +, sprawdzili mi go na miejscu i takze byl w pelni sprawny. Nastepnym krokiem jaki podjełem bylo sprawdzenie telewizora na cyfrowym polsacie, rowniez z kanalami Hd poprzez hdmi. Telewizor poraz kolejny mnie zadziwia bo daje piekny obraz, dzialal poprawnie. Wszystko na tym samym kablu Hdmi...czy potrzebna jest jakas aktualizacja do dekodera? Co z DVD? Prosze o pomoc bo nie wiem co zrobic...z gory dziekuje o jaka kolwiek pomoc.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Dziwny problem z obrazem HD...
PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 12:39 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Paź 02, 2009 10:55 am
Postów: 22
Wydaje mi sie,że przyczyna leży albo w dekoderze albo w sygnale z Cyfry+. telewizor na 100% jest sprawny bo jak sam piszesz na polsacie działał idealnie. Moja rada: zawitaj jeszcze raz w salonie cyfry,opowiedz to dokładnie bo u nich leży przyczyna.

_________________
Telewizory, Kino domowe, hi-end, car-audio – PlazmaCity.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwny problem z obrazem HD...
PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 1:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 03, 2009 7:03 pm
Postów: 5
Wydaje mi sie jednak ze to telewizor. U siebie na owym Grundigu mam przez caly czas problem z ustanowieniem polaczenia obrazu przez port hdmi przy konsoli ps3. Wyskakuje przez caly czas tylko cimny ekran, tak samo ja i na cyfrze+. Bylem u szwagra i podlaczylem ps pod philipsa z mp4, tez przez hdmi. U niego od razu polaczenie sie udalo...wspomne tylko ze grundig jak do tej pory dzialal tylko na dwoch urzadzeniach, byl to cyfrowy polsat i laptop.Na samym poczatku, pierwsze dwa miesiace telewizor z wszystkimi urzadzeniami sobie dawal rade. Czyli ps3 jest to nastepne urzadzenie ktore nie moge u siebie podlaczyc przez hdmi. Czy jest moze mozliwa jakas aktualizacja systemy mojego grundiga czy poprostu musze sie udac poraz kolejny do serwisu? Ratujcie..:(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwny problem z obrazem HD...
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 3:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 03, 2009 7:03 pm
Postów: 5
Telewizor oddany do ponownie do serwisu. Prroblem opisany szczegolowo. W serwisie wgrali oprogramowanie od nowa. Ich uwaga; "konfkilt nie zawwsze musi byc wada telewizoru, wine moga miec urzadzenia nadajace" sprawdzone gdzie indziej nie maja problemow z hdmi. Moze najlepszym rozwiazniem byl by kabel ihdmi?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwny problem z obrazem HD...
PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 11:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 03, 2009 7:03 pm
Postów: 5
kilka dni temu podlaczylem dekoder N-ki pod swoj telewizor, nbox HDTY recorder. Wszystko dziala poprawnie, polaczenie odbywa sie przez hdmi. Ale...do czasu. Gdy tylko sprobuje podlaczyc Ps3 przy rownoczesnie wlaczona n-ka wyswietla mi sie kominikat "problem HDCP". Domyslam sie juz na 99% ze niezbedny bedzie jednak kabel IHDMI. Moze ktos to potwierdzic swoimi doswiadczeniami??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwny problem z obrazem HD...
PostWysłany: Śro Kwi 28, 2010 12:20 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Kwi 28, 2010 12:05 pm
Postów: 40
Zgadza się,potrzebny będzie Ci jeszcze jeden kabel HDMi dzięki ktoremu podłaczysz konsole do tv. A nie posiadasz takiego kabla??

_________________
www.MaxiMedia.pl - RTV,AGD


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwny problem z obrazem HD...
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 2:35 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 03, 2009 7:03 pm
Postów: 5
mam kabel orginalny od ps3, ale gdy tylko podlacze ps3 pojawia sie problem z hdcp. Gdzies kiedys czytalem ze problem moze rozwiazac tkz. inteligentny kabel HDMI(IHDMI). Teraz konsola dziala na komponencie, sprawdzona na innym telewizorze przez orginalny hdmi ps3 dziala bez zarzutow.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.030s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów