serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: lcd Philips 42 cale problemy z obrazem
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 5:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Paź 27, 2013 1:07 pm
Postów: 1
Witam wszystkich serdecznie.Mam problem i proszę was o pomoc.Zakupiłem telewizor w 2007r. PHILIPS 42''PFL7662D FULL HD TLCD .Po okresie 2 lat przy włączeniu coś strzeliło i nic się nie pokazało tylko kontrolka chyba się paliła zadzwoniłem po fachowca,Stwierdził że trzeba wymienić 2 płytki jedna była dobra ale trzeba było cały komplet zamówić i powiedział że wymienimy od razu dwie,tak będzie lepiej (zdjęcie płytek) załączyłem do pliku. Ucieszyłem się bo faktycznie zadziałało i cieszyłem się ponad 3 miesiące jak tu nagle obraz zaczął szwankować pierw pokazała się linia pozioma całkiem u góry tak było 3 tygodnie potem pokazała się kolejna i tak dalej że po 2 tygodniach następnych był cały obraz w paski,następnie były paski pionowe co dało kratkę a kolejne dni dały obraz fatalny.zdjęcie też zamieściłem.Zadzwoniłem do kolejnego fachowca czy da radę ocenić problem i ile mnie to wyniesie on że oceni od razu jak bedzie u mnie,bo ja mówię że jak ma to być matryca to ja już nie będę wkładał tyle kasy bo za te płytki zapłaciłem z wmontowaniem 470zl On jak zobaczył powiedział że to nie matryca ale musi go zabrać to ja się pytam ile mniej więcej będzie mnie to kosztować a on że nie wie to ja podziękowałem i zapłaciłem za wizytę tylko.Może ktoś z Państwa mi doradzi co zrobić


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: lcd Philips 42 cale problemy z obrazem
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 7:15 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Sie 20, 2013 2:12 pm
Postów: 185
Taki fachowiec co chce wymieniać całe płytki to MARNY FACHOWIEC po co wydawać nie potrzebnie kasę na te płytki jak można tylko uszkodzone elementy wymienić. Musisz wykonać jakieś pomiary na wyjściu zasilacza i porównać je z napięciami na schemacie jak któreś będzie znacznie odbiegać z tym co na schemacie to musisz szukać uszkodzenia w tej właśnie gałęzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: lcd Philips 42 cale problemy z obrazem
PostWysłany: Śro Gru 11, 2013 3:02 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 11, 2012 12:53 pm
Postów: 127
Tak jak słusznie twierdzi Przedmówca,czyli najpierw wykonaj niezbędne pomiary aby określić to które z elementów są uszkodzone i wymagają naprawy,rzut fachowym okiem przez kogoś doświadczonego na odbiornik takze nie zaszkodzi.

_________________
www.wszystkozameryki.com - Wszystko z Ameryki, zakupy z Ameryki.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.503s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów