serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:19 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: sterownik do koła
PostWysłany: Wto Lis 17, 2020 11:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 17, 2020 11:20 am
Postów: 2
Mam nadzieję, że fachowcy-elektronicy którzy zjedli zęby na układach elektronicznych poradzą mi, ignorantowi w tej dziedzinie co zrobić by wszystko ładnie "zaskoczyło" :) . Zamówiłem przez Aliexpress zestaw montażowy koła elektrycznego 16'' do rowerka ktory przystosowałem do mojej dwukołowej deskorolki. Przysłano mi wszystko ale bez jakiegokolwiek opisu jak montować kabelki. Całe szczęście że wtyczki i gniazdka były kompatybilne i pasujące tylko do siebie. Po podłączeniu do baterii jednak nic nie działało. Pozostały dwa wolne kabelki nie pasujące do niczego. Korzystając z pomocy kolegi który mniej więcej wie o co chodzi, połączyliśmy zworką z drutu jeden z podwójnych kabelków. Drugi oznaczony na zdjęciu „1:1 asisst” pozostał wolny, nie podłączony do niczego. Wreszcie działa! Koło się kręci  Jednak nie wszystko jest OK, oprócz jednego, najwolniejszego biegu (ok 6 km/h) nie mogę włączyć innych biegów a jest ich 5 (mimo że pokazują się kolejne na wyświetlaczu) Programowanie ich na wyświetlaczu LCD powinno być proste: są tam 3 przyciski: w środku „M” powyżej niego strzałka w górę, poniżej strzałka w dół. Aby włączyć całość trzeba dłużej przytrzymać „M” wtedy zaświeca się wyświetlacz. Potem gdy przytrzymam dłużej strzałkę w dół włącza się najwolniejszy bieg. Przepustnica (throttle) w tym stanie nie działa. Natomiast działa tylko kiedy włączę tylko wyświetlacz LCD (przy maksymalnym wychyleniu jednak nieprzydatna, bo wtedy koło osiąga prędkość ponad 80 km/h co na desce równało by się z pewną śmiercią  )
Pisałem wielokrotnie do osoby z Chin, która miała by wytłumaczyć wszystko, ale czy to z powodu niekompetencji lub braku znajomości angielskiego niewiele się od niej dowiedziałem. Liczę zatem na pomoc tutejszych fachowców od elektroniki i od razu dziękuję za rozwiązanie tej kwestii. Czy czasami brak innych biegów nie wiąże się z tym wolnym kabelkiem do niczego nie podłączonym? Niestety żadnego schematu sterownika mi nie przekazano z zestawem, podobnie jak opisu „programowania wyświetlacza LCD, tak, by wszystko co trzeba pokazywał i uruchamiał. Wrzucam zdjęcia które dotyczą wspomnianego zestawu, te ze strony internetowej, te które sam wykonałem podczas montażu a także ten „pomocniczy” który został mi przysłany z Chin. Myślę że dla tak wytrawnych fachowców w tej dziedzinie nie będzie to zbyt trudne i jeszcze raz dziękuję tym, którzy zechcą zająć się moim problemem.
Vistan
strona www zamówionego przeze mnie zestawu to: https://pl.aliexpress.com/item/4000639914530.html?spm=a2g0o.detail.1000023.11.b6f867c4NrtcvN.

link do moich zdjęć: https://photos.app.goo.gl/kZR6BN9bNB4euMwA9


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: sterownik do koła
PostWysłany: Wto Maj 02, 2023 5:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 02, 2023 2:56 pm
Postów: 2
witam.
Spojrzałem na kazanie pana ale z tego co ja tutaj widzę to ten sterownik jest od hulajnogi
A mogę się mylić dużej prędkości nabiera bo możliwe że brak jakiegoś czujnika lub coś jest źle skonfigurowane
a ta pozostała wtyczka to niech pan poprosi kolegę z miernikiem i na samym początku niech sprawdzi napięcia na niej czy włączają się światła lub jakiś klakson albo jakieś inne pozostałe funkcje


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.041s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów