serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:40 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Trafilem na warsztat i....
PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 2:46 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Maj 11, 2007 4:54 pm
Postów: 147
Miejscowość: Kielce
Nie tak dawno temu poszedlem do serwisu RTV. Rozmawialem z jednym gosciem no i tak sie zlozylo,ze udalo mi sie dostac na warsztat. Na jednym ze stanowisk jeden technik akurat naprawial telewizor. I mam takie pytanie. Bo zerknolem i telewizor byl wlaczony a na ekranie byl taki obraz jak dawniej w telewizji gdy nie nadawali programu. Ustawial jakies linie itp a na dole pisalo Servis Software. No i tu moje pytanie. Czy takie cos sie uruchamia w telewizorze czy to jakos sie "wgrywa". i jak to wylaczyc. Gdyby ktorys z kolegow mogl mi to objasnic. Bo nie chcialem zawracac technikowi glowy,bo byl bardzo pochloniety praca. Nawet dwoch tam ich sie zebralo. Pamietam tylko jak jeden powiedzial "na ta linie u hory nie patrz,bo to z generatora". Nie mam pojecia co oni ustawiali,ani jak wloczyli ten Service Software.

Bo tak jak wlacza sie tryb serwisowy jest inaczej.A tam wszystko bylo w postaci graficznej na calym ekranie.

ps. Na tym forum jest fragment takiego "obrazu" co tam bylo. W miejscu gdzie wyswietla sie serwis tv-wroclaw.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 12:40 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 25, 2006 2:18 pm
Postów: 86
Prawdopodobnie to był zewnętrzny generator obrazu, to jest urządzenie, które powinno być w każdym serwisie, aby niezależnie od programu móc ustawić geometrię itp.
Można też podłączyć Tv do komputera z programem testowy, taki program można pobrać tu: Tester Monitora lub nagrać sobie plansze na video lub DVD.
Od biedy można też posłużyć się teletekstem, na jednej ze stron są testy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 1:39 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Maj 11, 2007 4:54 pm
Postów: 147
Miejscowość: Kielce
Dzieki wielkie Darek9 za odpowiedz. Faktycznie. Teraz sobie przypomnialem,ze obok tego telewizora byl komputer wlaczony. W takim razie napewno to z niego bylo.

Dzieki!!!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.038s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów