serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: DVD 1740 Deneon + AVR-1508 Denon + TV LG / problem z HDMI
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 1:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 13, 2009 1:07 pm
Postów: 1
Jestem nowym użytkownikiem więc na początek witam wszystkich serdecznie.

Jestem przekonany, że spotkam na tym forum osoby, które poradzą sobie z moim problemem.

Mam wielką prośbę o pomoc, bo sam niestety nie dam sobie z tym razy.

A mianowicie, tydzień temu kupiłem zestaw kina domowego DVD 1740 Deneon + AVR-1508 Denon.
Po przywiezieniu go do domu został rozstawiony i połączony kablem HDMI z TV LG.

Szczegóły: 1 kabelek HDMI pomiędzy DVD a AVR i drugi kabelek HDMI pomiędzy AVR i TV LG.

Ustawiłem odpowiednie wejścia w AVR i parametry w TV LG i o dziwo wszystko pięknie odpaliło (dzwięk podłączylem osobnym kabelkiem - czinczem, nie wiem jak to się fachowo nazywa taki kabel).

Moja radośc była niestety bardzo krótka gdyż po 4 dniach na DVD zaczęła mi migać lampka HDMI.
I niestety straciłem obraz. Na TV pokazuje się napis "brak sygnału"

Próbowałem różnych ustawień poprzez przycisk HDMI na DVD. Niestety bez rezultatu.
Sprawdziłem także ponownie wszystkie ustawienia i DVD i LG i wyda mi sie, że są prawidlowe (takie jak na początku).
(oczywiście na 100% nie mogę tego wiedzieć, bo aż tak się nie znam. Być może coś pomijam, lub wybieram błędnie)

Kable HDMI kupiłem za groszę (25 zł za sztukę) więc jak się domyślam nie są najwyższej jakości.
Nie mam pojęcia czy to ma jakiś wpływ na połączenie ? Czy mogą się takie kable "zepsuć" ?

Przy wykorzystaniu innych połączeń:
1. DVD < -> AVR - HDMI
2. TV LG < - > eurozłącze
Jest i obraz i dzięk.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedz.

Z góry wszystkim dziękuję.


P.S.
Problem rozwiązany.

Niestety sam w to nie wierzę, ale 2 komplety nowych kabli HDMI (po 25 zł za sztuk), które kupiłem wraz ze sprzętem
okazały sie totalnym złomem. Nowe kable po 200 zł za sztukę pomogły. Po podłączeniu lampka w DVD zapaliła się
i TV LG zaczął odrazu współpracować bez żadnych kombinacji.

To nie bajka i jak widać jakość tych kabli, co sam początkowo traktowałem sceptycznie, ma ogromne znaczenie dla przesyłanego sygnału cyfrowego więc jak ktoś będzie miał podobny problem ze swoim sprzętem niech zacznie od sprawdzenia kabli HDMI.

pozdr
sb


Góra
 Profil  
 

elektronika



Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.045s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów