serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 6:26 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: update HDCP?
PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 11:49 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 28, 2008 11:15 am
Postów: 1
Witam,
Czy ktoś z użytkowników tej strony wie czy można naprawić albo wykonać update protokołu HDCP zainstalowanego w TV LCD do nowszej wersji (ew. inaczej rozwiązać poniższy problem)?
Pod koniec 2005 r. kupiłem LCD JVC LT-32S60BU (a więc gwarancja już upłynęła). Jest to TV opatrzony znaczkiem HD Ready a więc ma zaimplementowany standard HDCP. I rzeczywiście, po podłączeniu kablem HDMI nBOX recordera oglądałem programy HD zarówno TV jak i VOD (z niewielkimi problemami z fonią ale rozwiązałem je puszczając dźwięk przez kino domowe). W pewnym momencie to się skończyło, TV przestał pokazywać cokolwiek (nawet w SD) oprócz komunikatu "błąd HDCP". Pomogło dopiero przełączenie się na kabel component. Sprawa powtórzyła się z dekoderem cyfrowym UPC: połączenie kablem HDMI działało ale przestało (zielony ekran, nie pojawia się nawet żadne menu) gdy w ub. tyg. UPC zrobiło zdalny upgrade oprogramowania dekoderów i jednocześnie włączyło obsługę HDCP w wersji 1.3. Kanały UPC mogę nadal oglądać przez kabel scart ale oczywiście tylko w SD. Dodam jeszcze, że jak pożyczyłem od kolegi odtwarzacz Blue-Ray to przez kabel HDMI mój TV nic nie pokazywał.
Na podstawie powyższego podejrzewam, że albo w moim TV zepsuł się HDCP albo ma on starą wersję HDCP (moment kupna TV przypada na początek tej technologii), która nie współpracuje z nowszymi urządzeniami.

Żeby uprzedzić ew. pytania, informuję, że próbowałem różnych kabli, wzywałem techników z UPC i dzwoniłem na infolinię nTV. Dekodery są OK, bo jak podłączam monitor komputerowy kupiony w tym roku, to wszystko jest OK. Teoretycznie możliwe jest, że zepsuło się samo gniazdo HDMI ale powyższy przebieg wypadków raczej to chyba wyklucza. Dlatego proszę o pomoc zanim pojadę z tym TV do serwisu JVC. Dzwoniłem już do nich ale nie spotkały się wcześniej z tym problemem i nie potrafiły nic powiedzieć nt HDCP.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: update HDCP?
PostWysłany: Śro Paź 29, 2008 12:24 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 17, 2007 10:39 pm
Postów: 65
Miejscowość: Opole
Z tego co wiem to nową wersje oprogramowania można tylko zainstalować bazpośrednio do pamięci.
Pamięć trzeba wylutować i skopiować przy użyciu programatora nowy soft.
Pamięć jest typu SMD więc będzie z tym trochę zabawy.
Największy problem to dostać oprogramowanie. Prawdopodobnie tylko w serwisie autoryzowanym.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.041s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów