serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 2:17 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: TELEWIZOR SIE WYLANCZA PRZY PODGLAŚNIANIU
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 12:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 29, 2009 12:44 am
Postów: 17
witam forumowiczów! Moj problem to telewizor marki philips 32 cale
model:33PT702C/07.

telewizor ma blisko 10 lat. problemy wlasnie sie zaczely tzn: przy prubie wlaczenia telewizor sie normalnie wlaczy i gdy próbuje podglosnic automatycznie sie wylancza(bez róznicy czy z pilota czy z panelu)
czasami cos sie stanie i z 2 dni sie wlancza normalnie. Drugie zjawizko to ze sie nie wlaczy wogole tylko pojawia sie kolorowa plama na srodku w ksztalcie kuli. (wszystkie objawy znikaja czasami) przegladnalem plyte ,nie widze zadnych zimnych lutow, bede wdzieczny za wszelkie rady. pozdrowienia


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: TELEWIZOR SIE WYLANCZA PRZY PODGLAŚNIANIU
PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 6:12 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 29, 2009 12:44 am
Postów: 17
nikt nic nie poradzi???


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TELEWIZOR SIE WYLANCZA PRZY PODGLAŚNIANIU
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 4:25 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
Na początku trzeba ustalić, czy to przypadkiem nie jest zimny lut.
Jeśli jest mikropęknięcie na ścieżce to przy silnych drganiach wywołanych membrana głośników może się wyłączać.
Najlepiej go stuknąć z boku, jak zareaguje to masz tylko luty do poprawienia.
Gdy nie będzie reakcji na wstrząsy to można podejrzewać "mięki" zasilacz. Trzeba pomierzyć napięcia wyjściowe z przetwornicy, czy bardzo się nie zmniejszają przy dużej sile głosu. Za brak stabilizacji mogę być odpowiedzialne kondensatory elektrolityczne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TELEWIZOR SIE WYLANCZA PRZY PODGLAŚNIANIU
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 10:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 29, 2009 12:44 am
Postów: 17
wiatam sprawdzilem dokladnie, napewno nie zimny lut. pomierzylem kondensatory elektrolityczne w zasilaniu,wygladaja na dobre . a dalej nie wiem co robic za bardzo.dodam ze chodzilo mi ze telewizor sie wylancza po jak podglasniam(a nie glos) moglem nie jasno napisac. to dziwne bo np na drugi dzien wlacze i moge podglasniac jak chce i wszstko dziala i nagle to samo po jakims czasie.ktore dokladniej kondensatory musze podejrzewac?
Jeszcze prosba ,jakbys mogl mi dokladniej opisac jak sprawdzic tą przetwornice bo nie chce tego zle zrobic.dzieki wielkie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TELEWIZOR SIE WYLANCZA PRZY PODGLAŚNIANIU
PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 7:43 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 18, 2006 10:31 am
Postów: 87
Sprawdź, czy na pewno pilot nie wysyła błędnych rozkazów - zakryj go i dopiero sprawdź regulację klawiaturą lokalną.
Jeżeli tylko z klawiaturą są problemy to trzeba posprawdzać mikroprzełączniki - często lubię się blokować.

Zasilacz sprawdź w taki sposób, że mierzysz napięcia na diodach wyjściowych i obserwujesz czy przy dużej głośności napięcia się nie zmieniają.

Podobne objawy może dawać uszkodzona pamięć, program powinien dać się skopiować do nowej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TELEWIZOR SIE WYLANCZA PRZY PODGLAŚNIANIU
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 2:46 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 29, 2009 12:44 am
Postów: 17
witam pilot sprawdzalem na samym poczatku wyjalem baterie. napiecia nie mierzylem (tylko diody sprawdzalem) ale po ostatnim rozbiernaniu (wyjeciu 2och plytek czyszczeniu i sprawdzaniu elementow) złożylem tv w celu badania przetwornicy i juz 3 dni nic sie nie dzieje. Wiec szczerze powiem że nie mam pojecia czemu ale mam nadzieje ze tak juz zostanie :D . dzieki za rady koledzy,wszystkie mi sie przydaly.w razie klopotow sie odezwe. Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TELEWIZOR SIE WYLANCZA PRZY PODGLAŚNIANIU
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 8:58 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 23, 2009 10:27 pm
Postów: 6
Juz mialem cos poradzic ale nasi koledzy swietnie to zrobili wiec pozostaje mi powiedziec ze cuda zdazaja sie i to szczegolnie w elektronice..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TELEWIZOR SIE WYLANCZA PRZY PODGLAŚNIANIU
PostWysłany: Śro Lip 14, 2010 8:06 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 29, 2009 12:44 am
Postów: 17
temat juz pewnie uznany za zakonczony,to jednak bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe pochodzil troche i to samo.Lezy juz kupe czasu. Wiem ze to stary telewizor i juz nie w modzie, ale naprawde ma swietny glos ok40wat i super obraz temu mi go szkoda(mam 2 inne i zaden nie ma porównania)
Wiec prubuje jeszcze raz, tym razem wyjalem obie płytki i przelutowalem jeszcze raz wszystkie luty, bez efektu jednak. Mam rozkręcony telewizor , wiec poczekam moze ktos cos mądrego napisze co podejrzewac .To nie sa napewno styczniki od glosu itp bo tak samo sie dzieje z pilota.Dal bym do serwisu ale nie mam gdzie ,nie przebywam w kraju ,dzieki za ew pomoc


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TELEWIZOR SIE WYLANCZA PRZY PODGLAŚNIANIU
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 9:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 29, 2009 12:44 am
Postów: 17
Nikt nic nie pisze ,wiec zamykam temat


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.049s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów