serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 5:41 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: HANNSPREE XV37 DZWIĘK JEST BRAK OBRAZU-LOTERIA
PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 5:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 11, 2010 5:23 pm
Postów: 3
Witam serdecznie!!!
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc !!!
Mam telewizor hannspree xv37 no i zaczęły się z nim kłopoty
od pewnego czasu gdy włączam telewizor , telewizor uruchamia się bez obrazu (brak nawet logo startujące hannspree) ale dzwięk jest , co ciekawe na początku tej sytuacji wystarczyło wyłączyć telewizor wyłącznikiem głównym z tyłu telewizora poczekać chwilę i po kilku minutach przy ponownym rozruchu telewizor uruchamiał się poprawnie , po pewnym czasie gdy ta sytuacja zaczęła się powtarzać częściej telewizor także zaczął uruchamiać się z coraz większymi trudami - trzeba było go ok 5-10 razy włączyć i wyłączyć z pilota aby zaskoczył obraz
Ostatecznie telewizor odmówił już dalszej współpracy
Zastanawia mnie jak to jest ? bo albo coś działa albo nie i jest popsute a w przypadku mojego telewizora to była taka loteria
W mieszkaniu mam ciepło ale ściana na której wisi telewizor jest zimna i uchwyt także zastanawiam się także czy taka sytuacja może mieć wpływ na poprawne funkcjonowanie telewizora
Proszę o pomoc w sprawie telewizora , może ktoś spotkał się z takim przypadkiem uruchamiania obrazu na chybił trafił
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie lub podpowiedzi
Z poważaniem
leszek


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: HANNSPREE XV37 DZWIĘK JEST BRAK OBRAZU-LOTERIA
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 11, 2010 5:23 pm
Postów: 3
Witam !!!
W ten weekend telewizor zlitował się i się uruchomił działał przez cały weekend choć przyznam że go nie wyłączałem w obawie przed następnymi trudami ponownego uruchomienia:)

...niestety w poniedziałek znów nie idzie go uruchomić ale udało mi się odkryć że :
w momencie włączania ekran delikatnie mrugnie następnie jest czarno i tylko dźwięk
...ale w momencie gdy przypatrzyłem się w ekran 37 cali zauważyłem że coś się rusza na ekranie tylko jest efekt jakby ktoś ściemnił prawie maksymalnie obraz
może takie moje spostrzeżenie komuś coś podpowie
Może ktoś się zdziwi dlaczego po prostu nie oddam go do naprawy otóż wielokrotnie korzystałem
z usług punktów napraw w moim mieście i niestety zawsze kończyło się to dla mnie przykro
zostałem kilka razy naciągnięty na naprawę lub naprawa skutkowała nie raz kilka dni - dlatego mam przykre doświadczenia z tymi osobami a chciał bym choć wiedzieć co jest z moim telewizorem nie tak, po to aby mecenas z punktu napraw nie wyskoczył mi z kwotą 1000 zł za wymianę jakiegoś elementu który znajduje się w miejscu zupełnie nie związanym z usterką itp.

Dlatego będę wdzięczny jeśli ktoś się zainteresuje moim problemem choćby po to abym mógł znowu nauczyć się zaufania do serwisów tv
pozdrawiam
leon


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: HANNSPREE XV37 DZWIĘK JEST BRAK OBRAZU-LOTERIA
PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 1:24 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2009 8:55 pm
Postów: 194
wszystko wskazuje na usterke inwentera ktory odpowiada za zapalenie jarzeniowek w ekranie tv jest to czesta usterka i typow a w tv lcd. mozna zobaczyc jak wygladaja kondensatory rzetwornicy tv bo z niej idzie prad na uruchomienie podawietlenia matrycy,nalerzy sprawdzic trafka inwentera poprawic luty w przypadku stwierdzenia ustrki trafko wymienic lub kupic nowy modul inwentera do tego tv ale jest to ostetecznosc.te zabiegi powinny rozwiazac problem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: HANNSPREE XV37 DZWIĘK JEST BRAK OBRAZU-LOTERIA
PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 4:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 11, 2010 5:23 pm
Postów: 3
Witam serdecznie!!!

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Telewizor oddałem do naprawy ,niestety wrócił do mnie z powrotem nie naprawiony ,
Uprzejmy Pan który próbował go uleczyć stwierdził dokładnie to samo co kolega, wymienił kondensatory na nowe i nic ,doszedł do wniosku że to jednak inwerter i tu się zaczęły schody bo nie można nigdzie dostać takiego do hannspree .
Od dłuższego czasu próbuję znaleźć serwis telewizorów Hannspree ale z marnym wynikiem ,
Model mojego telewizora to : Hannspree XV 37 JT02-37E2-000G
Czy w Polsce nie ma serwisu? bo na to wygląda.
Pozdrawiam
leszek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: HANNSPREE XV37 DZWIĘK JEST BRAK OBRAZU-LOTERIA
PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 8:51 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2009 8:55 pm
Postów: 194
na poczatku musze sprostowac ze jestem pani a nie pan ale wracam do tematu prosze rozkrecic tv i na inwenterze jest opis producenta, po tym opisie znajdziemy ten inwenter w internecie .ten tv to jest skladak najprawdopodobniej samsung lub lg ale na inwenterze bedzie to opisane(producent model i nr inwentera)prosze o podanie numeru z trafka inwentera moze mam cos takiego.z powarzaniem elzbieta.nowy taki inwenter to koszt okolo 200 do 350 zl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 134 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.196s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów