serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:55 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Siemens FC 147 widoczne powroty przy włączaniu
PostWysłany: Śro Sie 25, 2010 8:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 25, 2010 2:55 pm
Postów: 2
Witam, to mój pierwszy temat tutaj i mam nadzieję, że nie ostatni :)

Otóż mam taki problem: aktualnie reanimuję Siemensa FC 147 po burzy i w zasadzie telewizor jest już na chodzie, przebiło tylko filtr sieciowy. Niemniej zwracają uwagę dwa drobne objawy: podczas włączania TV po dłuższej przerwie, czasami w momencie pojawiania się obrazu widać powroty. Po około 2 sekundach gdy ekran uzyskuje normalną jasność, problem znika i nie pojawia się w całym zakresie regulacji jasności dostępnej dla użytkownika. Traktować to w ogóle jako usterkę, czy ten typ tak ma ? Ewentualnie, co może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy ?
Druga sprawa, to lekka zmiana geometrii obrazu przy gwałtownych zmianach jasności sceny. Oceniam to na jakieś +/- 2-4 piksele w pionie, więc nie jest tak źle, niemniej mogłoby tego nie być. Czy winę za to mogą ponosić elektrolity zasilacza* ? W planach mam obejrzenie tętnień na kondensatorach podczas pracy TV, napięcia mierzyłem, są poprawne i skoków na mierniku nie widać.

Dodam że stabilizacja zasilania w tym modelu jest jednak kiepska - oglądałem na oscyloskopie przebiegi na kondensatorach filtru, na +B praktycznie widać sygnał wizyjny w postaci tętnień.
Po wymianie kondensatorów niewiele się zmienia, napięcie +B skacze o blisko 5V pomiędzy czarnym a białym ekranem.
* - schematu nie mam (jeszcze nie szukałem), zasilacz wydaje się być identyczny z Grundig CUC4410/4411. Cała płyta też chyba Grundiga, Siemensowskie są chyba znaczki z przodu na obudowie i naklejka z tyłu.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Siemens FC 147 widoczne powroty przy włączaniu
PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 10:18 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
Spróbuj zmniejszyć napięcie siatki drugiej.
Sprawdź kondensator w zasilaniu wzmacniaczy wizyjnych (na około 200V).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.039s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów