serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 12:37 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem z tv sony trinitron
PostWysłany: Śro Lut 09, 2011 9:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 09, 2011 9:14 pm
Postów: 3
Witam, problem polega na tym iż tv nie wyświetla zielonego koloru, zamiast niego był taki jasny niebieski. Zdjąłem obudowę celem sprawdzenia płytki kineskopowej ale wydaje mi się być ok. Później przekręciłem takie pierścienie przy kineskopie i pojawił się zielony kolor ale tylko tak jakby był odbity ( nie wiem jak to opisać) z jednej cyfry 0 powstały tak jakby dwie nachodzące na siebie. 1 była niebieska a jej odbicie zielone. Co może być tego przyczyną. Dodam iż manipulowałem tymi pierścieniami spory czas i nie mogłem ustawić poprawnego wyświetlania zielonego koloru. Proszę o pomoc
P.S nie bardzo znam się na tych rzeczach więc proszę o wyrozumiałość :D


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Problem z tv sony trinitron
PostWysłany: Śro Lut 09, 2011 9:57 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2009 8:55 pm
Postów: 194
to czym kreciles to cewka kineskopu i nic wspolnego z kolorami nie ma.Ustaw w takiej pozycji jak byla.Problem jest z kineskopem bo telewizor jest leciwy.Napisz czy masz podstawy elektroniki bo przypuszczam ze sam tego nie naprawisz.Dalsza moja pomoc uzalezniona jest od stopnia Twojej wiedzy nie wiem jak tobie opisac co nalezy zrobic aby usnac usterke musisz odpowiedziec na moje pytanie.postaram sie Tobie pomoc w naprawie ale musze wiedzec czy cos wiesz czy jestes w temacie calkiem zielony.Trzymanie dloni w obrebie cewki kineskopu jest szkodliwe dla zdrowia dziala tam silne pole magnetyczne i powoduje uszkodzenie czerwonych cialek krwi.Pozdrawiam Ela


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z tv sony trinitron
PostWysłany: Śro Lut 09, 2011 9:58 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 08, 2011 11:18 pm
Postów: 8
Jednak raczej bedzie to cos z plytka kineskopu lub z samym kineskopem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z tv sony trinitron
PostWysłany: Śro Lut 09, 2011 10:10 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2009 8:55 pm
Postów: 194
Plyte wystarczy poprawic pod wzgledem zimnych lutow szczegolnie w okolicy tranzystorow jak nic to niepomoze to zostanie zmiana zasilenia dzal i bedzie brak inego koloru.To ostatecznie okresli usterke
kineskop ktory w soniaku mozna prosto reanimowac na kilka lat.ELA


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z tv sony trinitron
PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 3:39 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 09, 2011 9:14 pm
Postów: 3
dzięki za odpowiedzi,kilka razy w życiu używałem lutownicy :D, kiedyś udało mi się przylutować mały włącznik do telefonu komórkowego z czego byłem bardzo dumny, lecz faktyczne nie znam się na tym, miałem trochę elektroniki w szkole. Płytkę oglądałem i nie za uwarzyłem zimnych lutów ale jak wcześniej pisałem nie znam się na tym za bardzo. A jeśli kineskop już pada to czy nie powinien już wcale wyświetlać zielonego koloru?

Poprawiłem kilka lutów, nie wiem czy były zimne. Dodam jeszcze że nie widać koloru żółtego, wydaje mi się że kiedyś był, może to przez kręcenie tą cewką kineskopu, aha i jak ją ustawić w pozycji fabrycznej?? jest jakiś schemat??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z tv sony trinitron
PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 4:59 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2009 8:55 pm
Postów: 194
jezeli pada to zmienia sie napiecie na dziale i kolor ma mniejsze asycenie napisz czy masz w domu zasilacz ze zmiennym napieciem pradu tj od 3 do 12 volt,jezeli masz to pomoge tobie reanimowac ten kineskop.Ela


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z tv sony trinitron
PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 9:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 08, 2011 11:18 pm
Postów: 8
Reanimowa niby mozna, tylko czy oplaca sie to? U nas w serwisie z kilkoma autoryzacjami juz takich zabiegow nie robimy. Co wiecej juz odchodzimy od naprawy kineskopowcow. Fakt faktem, ze nie ma ta to czasu, bo jest mase roboty z gwarancyjnymi telewizorami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z tv sony trinitron
PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 11:07 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2009 8:55 pm
Postów: 194
Ja nie posiadam autoryzacji i zdaje sobie sprawe z braku czasu w Waszym serwisie.Takie zabiegi przy crt to nie kasa . Ludzie maja jeszcze starsze tv i ktos to musi naprawiac.Deyzja nalezy do wlasciciela telewizora- wszystko rozbija sie o kase a wiekszosc jej nie ma.Ja wiele sprzetow naprawiam za darmo bo mieszkam w okolicy gdzie 70% ludzi jest bez pracy.Tu kasy nie zlapiesz a nie wszystko mozna robic tylko dla kasy.Zdaje sobie sprawe ze ten post jak i wczesniejszy powinien znalezc sie w innym dziale bo nic nie wnosi do tematu.Ela


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z tv sony trinitron
PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 1:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 09, 2011 9:14 pm
Postów: 3
elzbieta sienko napisał(a):
jezeli pada to zmienia sie napiecie na dziale i kolor ma mniejsze asycenie napisz czy masz w domu zasilacz ze zmiennym napieciem pradu tj od 3 do 12 volt,jezeli masz to pomoge tobie reanimowac ten kineskop.Ela


niestety nie posiadam takiego zasilacza. A mogłabyś napisać w skrócie na czym polega taka regeneracja kineskopu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z tv sony trinitron
PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 7:07 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2009 8:55 pm
Postów: 194
chodzi o podrzazenie kineskopu i usuniecie nagaru z dzial elektronowych


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.104s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów