serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 1:30 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sony KV29LS35
PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 9:55 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 17, 2007 10:39 pm
Postów: 65
Miejscowość: Opole
Sony przyszedł do naprawy martwy. Migał tylko LED podając kod błędu. Uszkodzony okazał się tranzystor BU2527 przed wymianą sprawdziłem zimne luty wymieniłem kondensator powrotów. Po włączeniu tranzystor od razu pada.
Podejrzewam trafopowielacz. Nie wiem czy się skusić na chiński zamiennik czy na HR, który jest dużo droższy.
Czy jest szansa, że ten chiński będzie tu chodził. Klient jest bardzo skąpy :wink:


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 10:05 am 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
To chassis ma oznaczenie FE2, co w wolnym tłumaczeniu znaczy feralne do kwadratu :lol:
Jest to klasyczna jednorazówka, tu naprawy nigdy nie są tanie, jeśli klient jest skąpy to będzie musiał kupić nowy telewizor.
Trafo jest bardzo prawdopodobne w tym przypadku, trzeba dać przynajmniej HR bo te chińskie nie chcą chodzić w dużych telewizorach.
To jednak nie koniec problemów:
Zawsze pada tu procesor SMD, jest bardzo drogi i jego wymiana jest ryzykowna (kilkaset nóżek)
Dlatego przed wymiana trafa sprawdź czy nie jest uszkodzony.
Można to zmierzyć na 54 nóżce jest to sygnał ADL, jeśli jest to zwarcie (około 10 ohm) to procek jest uszkodzony i jeszcze kilka elementów SMD, zenerka itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 2:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 17, 2007 10:39 pm
Postów: 65
Miejscowość: Opole
No to się pośpieszyłem :x
Kupiłem trafo, telewizor się uruchamia nie pali BU ale brak obrazu.
Są wyświetlane napisy OSD i teletekst, jest też fonia. Gdy podkręcę siatkę drugą widzę tylko kontury postaci.
Wygląda na to że Zenek12 słusznie "wykrakał" padnięty jest procesor TDA9394. Na wejściu ADL jest zwarcie zenerka jest dobra.
Ten układ kosztuje prawie 200 zł i jeszcze jest ryzyko, że się uszkodzi przy lutowaniu gorącym powietrzem. Sam nie wiem co zrobię, muszę poczekać na decyzję klienta.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 1:06 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 17, 2007 10:39 pm
Postów: 65
Miejscowość: Opole
Stało się jak przewidywałem, jak klient usłyszał cenę to zrezygnował z naprawy. Ja dostałem 20 zł za sprawdzenie, a kosztowało mnie to tranzystor BU2527 i trafo HR, którego nie chcą mi już przyjąć w sklepie bo lutowany.
Następnym razem jak będę miał taki telewizor do naprawy to zaczynam od pomiaru na 54 nóżce TDA9394 zaoszczędzi mi to kosztów.
temat można uznać za zamknięty.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.085s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów