serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Pon Cze 20, 2016 11:26 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 15, 2016 3:52 pm
Postów: 7
Witam wszystkich, mam mały problem, mianowicie od jakiegoś czasu przestał mi się włączać TV LG 32LD350.Sprawa wygląda tak ze po uruchomieniu TV przez jakieś 3 sek. świeci się dioda cały czas, po okolu 3 sekundach gaśnie i po chwili słychać bardzo ciche sykniecie / pykniecie i dioda zaczyna migać i tak miga,miga,miga i miga aż się nie wyjmie wtyczki z gniazda. Sprawdziłem już zasilacz organoleptycznie i kondensatory nie są spuchnięte i wszystko na oko wygląda ok. Zrobiłem tez pomiary na wyjściu z zasilacza do płyty głównej i sprawa wygląda tak ze po podłączeniu TV do gniazdka, napięcie jest na wyjściu 3.5V a na pozostałych nic, po włączeniu TV ( Power ) Pojawia się napięcie na pozostałych ( 12V i 24V ) wyjściach i wejściach, ale w momencie gdy słychać to sykniecie napięcie 12V i 24V pomału znika do 0. Moje pytanko jest takie czy możne to być wina zużytych kondensatorów a jak tak to których? Czy wymienić wszystkie dla spokoju? Zauważyłem jeszcze ze Niektóre kondensatory luźno sobie latają w obudowie jak nimi ruszę a niektóre nie, czy ma to znaczenie?? Dodam jeszcze ze Tv stal ponad rok czasu nie używany,po tym czasie pochodził z tydzień czasu i padł :/

Z góry dziękuję za pomoc.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Pon Cze 20, 2016 7:43 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Sprawdź inverter. Czy zapalają się świetlówki?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Czw Cze 23, 2016 11:07 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 15, 2016 3:52 pm
Postów: 7
Nie zapalają się świetlówki w ogóle. Parę dni temu trochę podgrzalem całą elektronikę i tv zaczął działać i sie normalnie włączać i wyłączać, zadowolony skrecilem go do kupy, powiesilem na ścianie i od tamtej pory się już nie włącza i podgrzewanie nic nie daje. Dzsiaj odepne ten inwerter i zobaczę czy jest obraz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Pią Cze 24, 2016 10:30 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
A wiesz jak sprawdzić czy jest obraz bez invertera? Sprawdź, to znaczy wykonaj pomiary na inverterze. Należałoby również sprawdzić napięcia: 5V, 3.3V, 2.5V, 1.8V na płycie głównej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Nie Cze 26, 2016 11:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 15, 2016 3:52 pm
Postów: 7
Hey, jeszcze go nie pomierzylem bo mi bateria w Mierniku padła i zapomniałem kupić nowej, ale prawdopodobnie padł Inverter bo dzisiaj sprawdziłem tv patentem z latarką i jak sie włączy tv to widać obraz ( naturalnie w odcieniach szarości) czyli stronę startowa z logiem LG i zegarem, ale w momencie opisywanego przeze mnie cykniecia widać jak pojawiają sie szaro czarne paski i obraz znika, czyli prawdopodobnie Inverter, proszę o poprawienie mnie o ile się mylę. Aha i Jeszce jedno, taka sama sytuacja jest niezależnie czy inwerter jest podłączony czy odłączony, efekt ten sam. Jutro zapodam nową baterie i Jeszcze go pomierzę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Pon Cze 27, 2016 10:46 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Może być winny inverter, ale również świetlówki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Pon Cze 27, 2016 12:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 15, 2016 3:52 pm
Postów: 7
A jak sprawdzic ten inwerter? Tam jest dość duże napięcie i wolał bym czegoś nie sknocic ;) Poki co zmierzyli tak jak na początku napisałem napięcie na wyjściu z zasilacza i napięcie 12V i 24V pojawia sie po włączeniu tv i znika jak cyknie, napięcie 3,5V jest cały czas. Zmierzyłem też napięcie na wyjsciu do inwertera i tam też napięcie 24V jest po włączeniu TV i znika po cyknieciu.ten inwerter wygląda tak jakna zdjeciu z linka poniżej

https://www.amazon.com/LG-32LD350-Inverter-VIT71884-00-19-31T08-001/dp/B00SVLNNKY#immersive-view_1467037028253


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Wto Cze 28, 2016 11:24 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Nadal nie wiem, czy startuje inverter, tzn. czy zapalają się na chwilę świetlówki. Wymuś sztucznie załączenie zasilacza zmieniając stan na pinie ON/OFF z płyty głównej i pomierz napięcia na inverterze oraz płycie głównej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Śro Cze 29, 2016 2:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 15, 2016 3:52 pm
Postów: 7
Zasilanie na plycie głównej jakie mam to 3.4V (według schematu powinno być 3.5V) stałe po podpieciu tv pod zasilanie i ono jest caly czas nawet jak cyknie i 3.3V po wlaczeniu tv On/Off i znika jak cyknie. Nie mam ani na plycie głównej ani na zasilaczu napięć o wartości 5V, 2.5V i 1.8V tylko na zasilaczu 3.5V, 12V i 24V a na płycie tak jak pisałem, według schematu offkors. Jak mam zmienic stan na tym pinie on/off?? I jak mam zmierzyć zasilanie na tym inwerterze ??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Śro Cze 29, 2016 4:24 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Odłącz pin ON/OFF z płyty głównej od zasilacza. Jeśli na pinie ON/OFF trybie czuwania jest stan niski (L) bliski zeru podawany z płyty głównej, to zmieniasz na wysoki (H) około 3.3V (podłącz do 3.5V). Jeśli jest na czuwaniu wysoki, to łączysz do masy. Wykonaj te czynności w zasilaczu. W ten sposób wymuszasz działanie zasilacza w trybie włączenia, pracy TV. Będziesz mógł teraz wykonać pomiary napięć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 2:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 15, 2016 3:52 pm
Postów: 7
Zrobilem jak pisałeś czyli pin odpiety i zamierzone na nim podczas czuwania 0.00V do 0.01V, podpialem go pod 3.5V i wlaczylem tv i nic, wyniki pomiarow wychodzą jak wyżej opisywalem z tą różnicą że na plycie głównej pod pinem 3.3V po cyknieciu jest dalej napiecie jakieś 0.7V. Jeszcze jedno pytanie bo ja mam dwa piny odpowiedzialne za wlaczanie tak mi sie wydaje, jeden to Braziwy kabel i pin jest opisany jako Power ON a drugi kabel szary jest oposany jako INV albo INY( dokladnie nie wodac czy V czy Y) On/OFF i to jego mialem odpiac? Sorry może za laickie bytania ale z elektroniką jeżeli chodzi o tv nie miałem w ogóle do czynienia dlatego dopytuje bo nie chce telewizora z dymem puścić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie wlacza sie LG 32LD350 miga dioda.
PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 2:34 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Mój opis dotyczy POWER ON. INV ON/OFF dotyczy włączania i wyłączania invertera. Tak samo zrób na INV ON/OFF na płycie invertera, aby wymusić jego pracę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.055s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów