serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:05 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Samsung LE32R72B A
PostWysłany: Nie Lis 13, 2016 2:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 13, 2016 1:52 pm
Postów: 5
Witam wszystkich mam mały problemik z tym telewizorem Samsung LE32R72B,otóż po włączeniu objawy są takie iż dźwięk jest a obrazu brak, podświetlenie matrycy działa bo świeci na niebiesko.Znajomy zasugerował mi wymianę t-cona co uczyniłem nie przyniosło to jednak żadnego efektu.Matryca jest sprawna sprawdzona w innym tv tego samego modelu.Mój t-con jest uszkodzony mechanicznie wyrwane są elementy z druku dla tego też sugerowana wymiana.Napięcia na t-con są podawane prawidłowe,taśmy flex są całe nie uszkodzone nie wiem co może być przyczyną braku obrazu,chyba że zakupiony t-con jest uszkodzony :?: układy na płycie zasilacza wyglądają(zdrowo)nie posiadają widocznych oznak upalenia, kondensatory nie są popuchnięte.Proszę o jakieś sugestie co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania tego telewizora.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Samsung LE32R72B A
PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 10:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Lut 11, 2016 9:23 pm
Postów: 87
Może da się jakoś naprawic te wyrwane elementy z druku np. poprzez połaczenie dodatkowym pprzewodem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE32R72B A
PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 12:52 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Jak sprawdziłeś matrycę w innym tv, to razem z tym T-conem i działało? Jeśli tak, to masz coś nie tak z płytą główną.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE32R72B A
PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 5:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 13, 2016 1:52 pm
Postów: 5
Płyta główna jest sprawna matryca też sprawdzane było nie z tym t-conem który mam obecnie kupionym prze zemnie w f-mie mar&mar tylko z t-conem pana z serwisu gdzie oddany był tv do diagnozy. Po podstawieniu jego części tv zadziałał nie stety t-con serwisanta pochodził z tv innego klienta i trzeba było go zwrócić.A ja zamówiłem w necie tego który obecnie tkwi w moim tv,stary który był w nim ma wyrwane ścieżki przy układzie korekcji smd nie do odratowania ktoś nie udolnie wy lutował hotem :oops: Podobno firma w której zakupiłem obecnego t-cona sprowadza części z Włoch czy to ma jakieś znaczenie inne napięcia lub cos w tym stylu? oznaczenia są identyczneT315XWO2 V0 jak na nowym tak i na starym.Taśmy flex wpięte prawidłowo a obrazu nie ma swietlówki podswietlają matryce więc inwenter sprawny,czego szukać?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE32R72B A
PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 7:40 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Lut 11, 2016 9:23 pm
Postów: 87
Musisz zamiawiać elementy z sprawdzonego zródła. A nie od jakiś skośno okich chinskich producentów co produkują więcej malowanek niż dobrych części.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE32R72B A
PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 10:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 13, 2016 1:52 pm
Postów: 5
Firma Mar &Mar jest znana na naszym rynku a to nie Chińczycy a towar pochodzi z Włoch


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE32R72B A
PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 11:56 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Moduły T-con są częścią matryc. Te, które są w sprzedaży, to są tylko z demontażu z uszkodzonych matryc. Jeśli wszystko inne sprawdzone i jest sprawne, to pozostaje wymienić T-con na inny. Masz w tej firmie 14 dni na reklamację. Mi kilka razy zdarzyło się kupić moduł niby w stu procentach sprawny, a jednak nie działał. Za każdym razem z dwóch niesprawnych modułów składałem jeden sprawny. Szkoda mi było czasu i oczekiwania na reklamację.
P.S.
To, że coś wyprodukowano w Chinach nie znaczy automatycznie o złej jakości. Chyba większość elektroniki jest produkowane w Chinach i innych krajach dalekiego wschodu. Największe koncerny mają tam swoje fabryki. W krajach np. europejskich są montownie z gotowych podzespołów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE32R72B A
PostWysłany: Śro Lis 16, 2016 1:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 13, 2016 1:52 pm
Postów: 5
Czyli jedynym wyjściem jest inny T-con ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE32R72B A
PostWysłany: Śro Lis 16, 2016 7:02 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Jeśli wszystko inne sprawne to tak.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samsung LE32R72B A
PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 6:11 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sty 03, 2017 4:31 pm
Postów: 22
Chinczycy w większości mają różne malowanki ale mają też dobry towar,Ja ostatnio w kraju zamawiałem płytę u sprzedawcy Zalewski płyta nie była pod ten sam model odesłałem i zwrócili kasę,czyli można ich polecić.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.074s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów