serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 2:04 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Yoko VS51
PostWysłany: Śro Maj 09, 2007 3:17 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Witam poszukuje schematu doYoko VS51 ,próbuje na różnych stronach narazie bez rezultatu.Szukam tam danych o napięciach ,gdyż zaczyna obraz robić się coraz czerwieńszy.Pozdr Jeśli ktoś ma b ede wdzięczny za udostępninie na mejla lub na forum. :wink:


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 4:10 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
Ten sam schemat może być pod różnymi nazwami.

Powodem ciemnego obrazu może być uszkodzony kondensator w filtracji napięcia (ok. 200 V) dla zasilania wzmacniaczy wizyjnych.
Może tylko na żarzeniu jest zimny lut.
Możliwe też, że to słaby kinol, wtedy potencjometrem siatki drugiej można rozjaśnić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 10:30 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Witam,da się oczywiście rozjaśnić ,ale to mi wygląda na upływność kondensatorów.Trudno tak wymieniać wszystkie lub te pomarszczone ,dlatego dla mnie ważny jest schemat .Są podobno odpowiedniki ,ale nie wiem którego szukać.Dla mnie obraz jest przeczerwieniony ,ale nie z winy koloru,wydaje mi się ze są zbyt niskie napięcia,niestety brak danych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 9:06 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
Odszukaj na płytce kineskopu zasilanie około 200V. Przylutuj do niego równolegle kondensator np. 10uF/200V jeśli napięcie się lekko podniesie to znaczy, że był problem z filtracją.
Inny podejrzany kondensator może być na zasilaniu 12V, też można równolegle dopinać kondensatory elko aby go zlokalizować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 10:43 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Jak Ci już pisałem oba te odbiorniki mam na działce ,nie kupuje nowego bo ,zdażają sie kradzieże w zimie.Pół roku prawie stoi niezamieszkała więc obawy słuszne .Dopiero pojadę za tydzien,ale podciągłem fokus i jasność oraz przeregulowałem troszkę kolory na czarno-białym .Chciałem uzyskać dobrą czerń i myślę ze mi się to udało.Napewno sprawdzę to co proponujesz i napiszę.Pozdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 10:49 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Jak Ci już pisałem oba te odbiorniki mam na działce ,nie kupuje nowego bo ,zdażają sie kradzieże w zimie.Pół roku prawie stoi niezamieszkała więc obawy słuszne .Dopiero pojadę za tydzien,ale podciągłem fokus i jasność oraz przeregulowałem troszkę kolory na czarno-białym .Chciałem uzyskać dobrą czerń i myślę ze mi się to u
dało.Napewno sprawdzę to co proponujesz i napiszę.Pozdr.
Jeszcze jedno czy proponowane przez Ciebie właczanie równoległe do podejrzanych elek nowych da widoczne rezultaty?Póżniej pozostaje tylko wymiana?.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 9:23 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 16, 2006 8:39 pm
Postów: 103
To praktyczny sposób sprawdzania kondensatorów dopina się równolegle, może być na większe napięcie, wtedy można po kolei wszystkie wypróbować. Po każdej próbie trzeba go rozładować, aby nie przenieść dużego napięcia na inny kondensator.
Jak się trafi na suchy to efekt jest od razu widoczny, i na ekranie i na mierniku.
Trzeba tylko uważać na biegunowość, bo jak odwrotnie podłączysz to go rozwali :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 9:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Rozumiem że wartości jak na orginałach ,chyba że jest jakiś uniwersalny sposób.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 8:40 am 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
Jeśli podpinasz kondensator tylko na próbę, to wartości nie muszą być dokładnie takie same, tolerancja może być nawet do 100%.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 8:18 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Witam właśnie przyjechałem z działki ,tak jak radziłeś podpinałem elki dla sprawdzenia i wydaje mi się że jest narazie wszystko ok :wink:
Dzięki za pomoc i porady wszystkim .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.060s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów