serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 8:58 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Selena 51TC431D
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 11:26 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Witam ,problem mój to zbyt wolna reakcja na pilota.Mimo XX letniej eksplatacji chodzi jak burza .,ostatnio opóznia się reakcja na pilota i to mnie wkurza.Wypiołem odbiornik IR, jest na przodzie TV obok wyświetlacza kanałów wymieniłem elki ,dalej bez reakcji,prawdopodobnie jest zła filtracja napięcia/dowiedziałem się z elektrody/. Niestety nie mam dokładnego schematu od 431 tylko 421 i nie wiem na czym polega różnica.Nie potrafię zlokalizować elek od filtracji,gdyż każdy modul jest inny,nie wiem czy jest to w zasilaczu czy gdzieś indziej.Jestem elektrykiem i schemat bardzo by mi ułatwił życie. Pozdr.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 4:16 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
Tu schemat nie jest konieczny. Jeśli faktycznie jest suchy kondensator w filtracji napięcia, to na 12V. Odbiornik IR ma trzy przewody, jeden z nich to zasilanie 12V ( w tym przypadku będzie zaniżone), można równolegle dołączyć kondensator i sprawdzić czy pomaga.
Ja bym bardziej podejrzewał kondensatorki elko sprzęgające, w puszcze odbiornika IR. Samą diodę odbiorczą IR i czy po drodze coś jej nie zasłania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 10:18 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Witam dzieki za reakcje na temat, elki sprzęgające wymieniłem w odb.IR
Ponieważ odbiornik mam na działce więc dalsze działania w piątek i sobotę.Oczywiście sprawdzę napięcia dochodzące i będe szukał metodą kolejnych prób.Byłbym bardziej pewny mając schemat,jestem elektrykiem
a dochodzenie do sedna troszkę zajmuje czasu.Gdybyś mógł jeszcze coś podpowiedzieć to jestem otwarty.Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 8:52 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
Na prawdę bardzo zawęziło by Ci to obszar poszukiwań gdybyś podstawił inny odbiornik podczerwieni.
W ruskich wszystkie są wymienne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 10:34 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Witam nie pisałem bo byłem właśnie na działce i próbowałem coś zrobić . Ot,wymieniłem elki , raz działa raz nie,napięcia pomierzyłem i tak na zasilaniu jest 13V a na tym drugim 18V Trzeci to masa ,wymieniłem elki też na płytce pod którą jest wpięty odbiornik .Chyba muszę mieć na podmiankę drugi bo nie wiem gdzie szukać .Diodę też próbowałem podmienić ,ale wogóle nie działała ,oczywiście na podczerwień.Jak kupię odbiornik na giełdzie i podmienie to napisze .Pozdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Selena 51TC431D
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:10 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Maj 11, 2007 4:54 pm
Postów: 147
Miejscowość: Kielce
ziutasto napisał(a):
Witam ,problem mój to zbyt wolna reakcja na pilota.Mimo XX letniej eksplatacji chodzi jak burza .,ostatnio opóznia się reakcja na pilota i to mnie wkurza.Wypiołem odbiornik IR, jest na przodzie TV obok wyświetlacza kanałów wymieniłem elki ,dalej bez reakcji,prawdopodobnie jest zła filtracja napięcia/dowiedziałem się z elektrody/. Niestety nie mam dokładnego schematu od 431 tylko 421 i nie wiem na czym polega różnica.Nie potrafię zlokalizować elek od filtracji,gdyż każdy modul jest inny,nie wiem czy jest to w zasilaczu czy gdzieś indziej.Jestem elektrykiem i schemat bardzo by mi ułatwił życie. Pozdr.


Na poczatek sprawdz napiecia na kondensatorach powrotu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Selena 51TC431D
PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 6:38 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 16, 2006 8:39 pm
Postów: 103
Mauser napisał(a):

Na poczatek sprawdz napiecia na kondensatorach powrotu.

A co to ma wspólnego z odbiornikiem podczerwieni 8O


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 9:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Witam ponownie :lol: zdobyłem na giełdzie, zresztą bez problemu odbiornik IR od podobnego rusaka i po założeniu działa bez zarzutu.
To dla wszystkich którzy śledzili temat.,dzieki również tym którzy próbowali mnie nakierować,aby znależć usterkę :wink:
Temat uważam za zamknięty.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.241s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów