serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:30 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: GoldStar CK-21D62X
PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 4:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 4:26 pm
Postów: 6
Miejscowość: Myślenice
Witam! Mam taki telewizorek jak w temacie. Biedaczysko służy dzielnie już kilkanaście lat bez zarzutu i bardzo jestem do niego przywiazany. Ale ostatnio coraz częściej ma takie dolegliwości że obraz zwęża mu się do poziomej kreski na środku ekranu. Już miałem dziadka spisać na straty i rozejrzeć się za czymś nowym o zbliżonej chociaż jakości, ale dowiedziałem się że prawdopodobnie da się go jeszcze naprawić, co więcej wystarczy podobno tylko zlikwidować zimne luty przy scalaku odpowiedzialnym za odchylanie pionowe. Problem w tym że nie naprawiam telewizorów na co dzień i nie potrafię tak o! odnaleźć tago układu, tymbardziej że nie mam schematu i jakoś nigdzie nie mogę go znaleźć. Jeśli wiec ktoś byłby w stanie mi jakoś pomóc np podając namiary na taki schemat, bądź przesyłając mi taki schemat z zaznaczonym szukanym układem (co oczywiście byłoby szczytem moich marzeń w tej kwestii), to byłbym niezmiernie wdzięczny. Ponadto jeśli uda mi się naprawić ten telewizor to chciałbym kupić jeszcze do niego oryginalnego pilota, a nie widuje już takich w sklepach od kilku lat. Jesli więc ktoś mógłby załatwić takiego pilota to chętnie kupię. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
Moj e-mail: voitech@cyberia.pl

_________________
VoiTech


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 10:00 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 25, 2006 2:18 pm
Postów: 86
Za odchylanie pionowe w tym modelu odpowiedzialny jest układ LA7833 . Może być uszkodzony lub tylko zimne luty na jego wyprowadzeniach. Mogą też być przerwy na wtyku od cewek odchylających, trzeba delikatnie postukać to się przerwa ujawni :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: GoldStar CK-21D62X
PostWysłany: Śro Sie 16, 2006 10:20 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 4:26 pm
Postów: 6
Miejscowość: Myślenice
Przeszukałem kilkadziesiąt stron internetowych, głównie rosyjskich i polskich ale również francuskie rumuńskie holenderskie brytyjskie a nawet jakieś brazylijskie, ale niestety nie znalazłem mojego telewizora. Dopiero ktoś doradził mi że wystarczy znaleźć tylko schemat chassis PC31A. Rzeczywiście znalazłem tam uklad LA7833. Narazie przelutowałem jego wyprowadzenia i sprawdziłem wtyczkę cewek odchylania i czekam na efekty. Narazie wygląda na to że jest ok. Dziękuję serdecznie za pomoc.
Pozdrawiam wszystkich


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.042s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów