serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 10:39 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Grundig poziomy pasek i brak kolorow
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 9:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sie 06, 2006 8:58 pm
Postów: 3
Mam Grundiga ST63-720/8 text. Przez kilka lat dzialal bez problemow. Ostatnio chyba ma zle dni. Najpierw stracil kolory i to w dziwny sposob, a mianowicie gdy zalacze telewizor obraz jest czarno-bialy, gdy natomiast zalacze kanal Video i na nim podglad dowolnego programu to mam obraz kolorowy. Drugi problem jaki mu zaczal doskwierac to obraz w postaci poziomego paska na srodku ekranu. Czasami wyswietla obraz prawidlowo by po kilku, kilkunastu minutach przejsc w pasek. Czy ktos moglby mi poradzic co w tej sytuacji zrobic?

Dzieki za pomoc!


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 10:39 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 25, 2006 2:18 pm
Postów: 86
Przyczyną braku koloru może być przerywający trymer w dekoderze. W sąsiedztwie kwarcu 8,86MHz. Jeśli da się nim dostroić aby kolor się pojawił to znaczy, że on przerywa, można go wymienić.
Poziomy pasek okresowo to tylko zimne luty na wtyku do cewek odchyl. lub na układzie od odchylania pionowego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 12, 2006 8:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sie 06, 2006 8:58 pm
Postów: 3
Pierwsza rzecz jaka zrobilem to go odkurzylem. I to w cudowny sposob pomoglo na kolor i na poziomy pasek. Po odkurzeniu pasek pojawil sie tylko raz i na chwile przypuszczam wiec, ze Twoja uwage odnosnie zimnych lutow wykorzystam w najblizszej przyszlosci. Ale poki co skoro chodzi to nie chce go wiecej ruszac tym bardziej , ze nie mam do niego schematu. Dzieki bardzo za pomoc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 25, 2006 3:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 25, 2006 1:16 pm
Postów: 2
Aż pewnego pięknego dnia coś zaiskrzy we wtyku od cewek ...zrobi sie ..łup....i będzie poważna naprawa. Ale chyba nie będzie odpowiedzi w tym temacie.

_________________
Henryk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 9:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sie 06, 2006 8:58 pm
Postów: 3
Wprawdzie nic nie zaiskrzyło i nic nie wybuchło ale zrobil sie pasek poziomy na stałe. Po wymianie TDA8174W (wymieniłem na TDA8174AW) obraz pojawił się i jak na razie jest OK. Obraz żyleta.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.165s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów