serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 6:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Średniozaawansowany szuka pomocy przy Philips 29PT5301
PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 3:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 09, 2008 3:06 pm
Postów: 6
Witam to forum to ostatnia deska ratunku dla mojego TV.Proszę o pomoc w uruchomieniu a problem jest następujący:Nie włącza się i piszczy miarowo nie ciągle. Mam schematy i już troche posiedziałem i pomierzyłem. Nic na pierwszy rzut oka nie jest spalone tranzystor w przetwornicy sprawny diody na wtórnym i pierwotnym ok.Coś go trzym i jest to chyba TDA 8385 (kontroler prądu i oscylator w jednym).Jak zdiagnozować co jest walnięte jeżeli nie ma napięcia i nie ma co dalej mierzyć. Z góry dziękuje za każdą pomoc.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Średniozaawansowany szuka pomocy przy Philips 29PT5301
PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 8:47 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
Jak piszczy to musi być zwarcie na wyjściu przetwornicy. Np. tranzystor w odchylaniu, kondensator na 2KV (niebieska pastylka) lub trafo.
Sprawdź przetwornicę na żarówce bez obciązenia, czy są normalne napięcia wyjściowe.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Średniozaawansowany szuka pomocy przy Philips 29PT5301
PostWysłany: Wto Cze 10, 2008 8:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 09, 2008 3:06 pm
Postów: 6
Dzięki za wskazówki i jeżeli moge to proszę o więcej czy między emiterem a bazą dużego tranzystora przy trafie wysokiego powinno być zwarcie? To po pierwsze bo tranzystor jest dobry.A po drugie wylutowałem trafo wysokiego i zwarcie zniknęło ale na nogach trafa coś mnie niepokoi."zwarcie"jest między nogami 1-3-5-7-12 to jest jedna para i druga 6-8-11 następne 10 i 9 są same.Według schematu nie zgadzają mi się te wyprowadzenia cewek trafa.Pytanie- czy jest zwalone?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Średniozaawansowany szuka pomocy przy Philips 29PT5301
PostWysłany: Śro Cze 11, 2008 7:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 09, 2008 3:06 pm
Postów: 6
Z tej strony znowu walczący w wiatrakami.Na razie pudło stoi martwe znalazłem wkońcu schemat wyprowadzeń trafa i chyba jednak jest zwalone
zamówiłem trafopowielacz HR7682 i nie wiem czy dobre. Może ktoś mi poradzi?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Średniozaawansowany szuka pomocy przy Philips 29PT5301
PostWysłany: Śro Cze 11, 2008 8:02 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
Zwarcia w trafopowielaczu nie da się wykryć omomierzem.
Najczęściej jest zwarty jeden zwój lub kilka, czyli zmienia sią opór dla wysokich częstotliwości, a dla napiecia stałego pomiar nie będzie się różnił
Do pomiaru transformatorów jest specjalny przyrząd, który robi pomiar na częstotliwości linii i wykrywa zwoje zwarte.
Tranzystor BU może mieć dodatkowo diodę między kolektorem i emiterem oraz rezystor około 25 ohm między bazą a emiterem.
Jeśli jest zwarcie we wszystkich kierunkach to tranzystor jest na pewno uszkodzony.
Przed wymianą trzeba znaleźć przyczynę: za duże napięcie przetwornicy, trafo, kondenstor powrotów, cewek H itd.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Średniozaawansowany szuka pomocy przy Philips 29PT5301
PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 9:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 09, 2008 3:06 pm
Postów: 6
Zwarcia uzwojeń nie da się może sprawdzić, ale między oddzielnymi uzwojeniami raczej tak.A wtym przypadku właśnie tak było.Zamiennik trafopowielacza do chassis GR2.4 to HR 7682 Pasuje idealnie.W związku w powyższym jak wynika z treści moje TV ożyło i śmiga jak wściekłe całe dnie. Zobaczymy jak długo.....Dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam Kowalzzr


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.054s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów