serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 11:35 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: TV SBR CHASSIS GR2.2 brak obrazu
PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 12:39 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 10, 2008 12:30 pm
Postów: 4
Witam.
Mam uszkodzonego SBR TV i chciałbym go uzdatnić;)
Świeży w tv jestem i nie chciał bym się zniechęcić od pierwszego podejścia:)

A więc :
Chassis gr2.2 Schemat
[rapidshare.com/files/127677502/PHILIPS-CHASSIS-GR2.2_AA.pdf]
Objaw:
Mrugająca dioda na pomarańczowo, brak obrazu, reaguje na pilota(on off, kanały AV itp) fonia obecna. Pomarańczowa dioda zapalała się normalnie tylko wtedy gdy nacisnę jakiś klawisz na pilocie a teraz mruga tak jak by się pilot zawiesił:)

Sprawdzone:
Sprawdziłem odchylanie V, jeden tran poszedł ale po wymianie nic to nie pomogło, na wyjściu po odłączeniu cewki V mam piękny prostokąt 16,2V a po podłączeniu mam 10V!? czy tak ma być?? z kwadratowego przebiegu, zrobił się sin podobny do zalecanego w manualu:
podejrzewam że pion pracuje dobrze.


Co dalej bo pomysły mi się skończyły.
Pomierzę jeszcze napięcia na uC może te 5V mu się jakoś rozjechało. update(napiecia na procku bite 4,9V

wszystko zaczęło się od podmiany uszkodzonego kondensatora 2502 (8 strona, prawy dolny róg) wtedy TV na tym uszkodzonym kondzie działało a po podmianie na nowy zaczęły się takie bajki:)
(nie pomyliłem polaryzacji:)
Pozdrawiam gorąco i czekam na jakikolwiek odzew:)

Best Regards Mice


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: TV SBR CHASSIS GR2.2 brak obrazu
PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 7:50 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
Sprawdź napięcia na końcówce pionu: zasilanie 32V i na rezystorze R3503 połowa tego napięcia. Jeśli napięcia będą sie różnić to ta część pionu może być uszkodzona.
Sprawdź co widać na ekranie jak się zwiększy napięcie siatki drugiej na trafopowielaczu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV SBR CHASSIS GR2.2 brak obrazu
PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 2:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 10, 2008 12:30 pm
Postów: 4
Nic nie widać podczas majstrowania przy G2.
Na kolektorze 7502 mam 30V, na rezystorze po przyłożeniu do jego nóżek miernika mam 0V miedzy masą a nim mam 10V (obojętnie która noga).

Odkryłem ciekawą rzecz, a mianowicie miałem podłączony czarny przewodzik od płytki kinola do radiatora płyty głównej, normalnie powinien być podłączony do plecionki na kineskopie, chyba w roztargnieniu go tam zaczepiłem(nie jest to przewód od cewki rozmagnesowującej ekran tylko taka goła plecionka.,antystatyka ???.... Radiator nie jest obojętny elektrycznie jeżeli chodzi o swoje zatrzaski na płycie, elementy, które są do niego podłączone elektrycznie to 7502 i wzmacniacz audio wiec jakiś potencjał dodatni na nim występuje. Reszta elementów, które chłodzi są z obudowami z tworzywa. Tylko te dwa mają "plecy metalowe". Audio działa ale martwi mnie tylko te 10V pod obciążeniem, wzmacniacza pionu.

Teraz pytanie czy po prostu 7502 jest już na skraju działania po dostaniu kopa z tego przewodziku czy poszło to gdzieś dalej.... fakt faktem mam na cewkach pionu 10V po odłączeniu 16V1.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV SBR CHASSIS GR2.2 brak obrazu
PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 2:47 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
Na wyjściu wzmacniacza pionu powinna być połowa napięcia zasilania, skoro jest mniej to trzeba pomierzyć na mierniku tranzystory w końcówce, a najlepiej podstawić nowe.
Przy uszkodzonym pionie coś powinno być widać na kineskopie po podniesieniu siatki drugiej, możliwe, że są dodatkowe uszkodzenia. Sprawdź na płytce kin. czy jest żarzenie, napięcia na katodach RGB (około 100V) i siatka druga (od 300V do 500V)

Plecionka powinna iść do obejmy na bańce kineskopu, bo bez tego mogą być ładunki elektrostatyczne i przypadkowe uszkodzenia.
Płytka kineskopu też jest połączona z masą, możliwe, że ten radiator jest izolowany i połączony do masy, (nie wiem na pewno)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV SBR CHASSIS GR2.2 brak obrazu
PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 1:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 10, 2008 12:30 pm
Postów: 4
TV zmieliłem w maszynce do mięsa:)
Kupiłem drugi.
Dzięki za zainteresowanie

REGARDS Mice


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.123s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów