serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 12:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Selena 51TC431D
PostWysłany: Śro Maj 09, 2007 8:11 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Witam poszukuję schematu jw. Mam 51TC421D ,i nie bardzo wiem na czym polega różnica. :roll: Szukam na nim odbiornika IR i nie mogę znaleść,jeśli ktoś ma proszę o podesłanie na mejla, lub na forum.Pozr.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 09, 2007 12:16 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Kwi 26, 2007 9:14 pm
Postów: 195
Miejscowość: świętokrzyskie
Witam a jaki masz problem? Były różne wynalazki, ale najczęściej chodził tam procesor SAA 1293 lub jakaś jego odmiana. Miałem kiedyś na "utrzymaniu" Horyzonta, psuł się regularnie co pół roku. W moim przypadku odbiornik IR był na samym dole TV za zasilacze pod kineskopem.Bardzo trudno to było wyjąć aby czegoś nie urwać przy okazji. Jeśli jest tam opisany procesor to schemat będzie zbliżony do Westy 401 lub Syriusza, oczywiście tylko modułu sterowania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: selena TC431
PostWysłany: Śro Maj 09, 2007 12:37 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Witam ,problem mój to zbyt wolna reakcja na pilota.Mimo XX letniej eksplatacji chodzi jak burza .,ostatnio opóznia się reakcja na pilota i to mnie wkurza.Wypiołem odbiornik IR, jest na przodzie TV obok wyświetlacza kanałów wymieniłem elki dalej bez reakcji,prawdopodobnie jest zła filtracja napięcia/dowiedziałem się z elektrody/. Niestety nie mam dokładnego schematu od 431 tylko 421 i nie wiem na czym polega różnica.Nie potrafię zlokalizować elek od filtracji,gdyż każdy modul jest inny,nie wiem czy jest to w zasilaczu czy gdzieś indziej.Jestem elektrykiem i schemat bardzo by mi ułatwił życie. Pozdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 09, 2007 2:37 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 16, 2006 8:39 pm
Postów: 103
Nie lepiej poszukać z jakiegoś ruskiego cały odbiornik IR. One wszystkie są takie same, zawsze na trzech przewodach.
Sprawdź też na innym pilocie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: selena
PostWysłany: Śro Maj 09, 2007 3:06 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Piloty testowałem reakcje podobne -duża zwłoka i działa z bliskiej odległości,co do tv to myślałem o naprawie a nie podmianie,ale dzięki za odzew.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 09, 2007 4:11 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Kwi 26, 2007 9:14 pm
Postów: 195
Miejscowość: świętokrzyskie
Bardzo często w sowieckich TV padały kondensatory ich jakość była marna 90% usterek w tych sprzętach to elektrolity!!!. Filtracja zasilania tego modułu musi być gdzieś, gdzie znajduje się mały transformator sieciowy, do pracy w st-by oraz przekaźnik załączający główny zasilacz. Ale to wcale nie musi być ta wada.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: selena
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 8:32 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Wygląda na to że będe musiał wymieniać elki w/g uznania. Byłbym pewniejszy mając schemat,może jednak ktoś znajdzie i podeśle .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 9:24 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Kwi 26, 2007 9:14 pm
Postów: 195
Miejscowość: świętokrzyskie
Poszukaj na takiej stronie powinno być " shema.ru " , Jeśli znajdę gdzieś schemat od Horyzonta ( bo taki miałem) to go zeskanuję i prześlę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 10:57 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Byłem na stronie ,niestety nie ma seleny jest horyzont i inne ale mogę mieć problemy z porównaniem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 9:11 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Maj 09, 2007 7:59 am
Postów: 47
Miejscowość: Kraków
Witam ponownie :D zdobyłem na giełdzie, zresztą bez problemu odbiornik IR od podobnego rusaka i po założeniu działa bez zarzutu.
To dla wszystkich którzy śledzili temat.,dzieki również tym którzy próbowali mnie nakierować,aby znależć usterkę :wink:
Temat uważam za zamknięty.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.063s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów