serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 8:38 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kilka pytań na temat Unitra Diora ws 4422
PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 12:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 14, 2009 12:36 pm
Postów: 6
Witam. Mam pytanie czy można zwiększyć moc wyjściową tego wzmacniacza tak do 80-90W. Czytałem o wymianie kondensatorów na nowe po stare mogą już mieć inne wartości chciałbym wiedzieć które wymienić fajnie by było gdybyście podali je wedłóg schematu tego wzmacniacza. Czytałem zez o wymianie jakiegoś kondensatora przy zasilaniu czy coś. no i wynianie tranzystorów na bd 912 i 911. Opiszczie to jak tylko umiecie ponieważ jestem laikiem. Chciałbym jeszcze zastosować jakieś bezpieczniki przed spaleniem sie końcówek itd. Wiecie taki mały tuning ale jak najprostrzą droga. Z góry dziękuję


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Kilka pytań na temat Unitra Diora ws 4422
PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 1:49 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Z tego co czytałem to te tranzystory o których mówisz (BD911,912) to są sterujące, więc wymiana ich raczej nic nie da. A co do kondensatorów to elektrolityczne potrafią wyschnąć po jakimś czasie więc możesz wymienić je w zasilaczu, poprawisz wtedy współczynnik mocy zasilania bo od tego również zależy moc wzmacniacza. Zabezpieczenie przeciw zwarciowe możesz kupić gotowe do zlutowania, będziesz miał tam cały opis co i jak zrobić, a jeżeli będziesz mu bardzo cisnął możesz dać wiatrak na radiator wtedy na pewno go nie przegrzejesz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kilka pytań na temat Unitra Diora ws 4422
PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 1:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 14, 2009 12:36 pm
Postów: 6
Tranzystory BD 912 i 911 są przykręcone do radiatora i są to największe tranzystory w całym tym wzmacniaczy zdaje sie że sa to tranzystory końcowe a sterujące to BD 135 i BD140... co jeszcze moge zrobić alby zwiększyć moc bo on zasila 60W 6ohm głośniki z altusów 140 i słychać zakłucenia wzmacniacza. pozatym do całej kolumny dojdą jeszcze 2 głosniki średnio i wysokotonowe wolalbym żeby ten wzmacniacz dawał sobie z tym rady bez problemu, bo jeszcze nie jedną małą impreze musi zasilić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kilka pytań na temat Unitra Diora ws 4422
PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 2:01 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Jeżeli tak jest to przepraszam, może źle doczytałem. A co do zakłóceń może być dużo przyczyn zależy co masz na myśli mówiąc zakłócenia? Buczenie? Charczenie? Rozszerz to trochę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kilka pytań na temat Unitra Diora ws 4422
PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 2:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 14, 2009 12:36 pm
Postów: 6
chodzi mi o charczenie wygląda to tak jakby głośnik już nie wytrzymywał ale gdy kiedyś wymieniłem tranzystory koncowe na mocniejsze to to ustało a na potencjometrze było tak samo jak wcześniej głośnik przy basie mniej latał a bas nadal taki sam jak nie lepszy i ustąpiło charczenie. teraz znów mam oryginalne tranzystory i znowu charczy itd. Chiałbym zwiększyć moc tego wzmacniacza ale dobrze to zrobić ponieważ jak sie sam za to wziołem i dałem te mocniejsze BD912 i911 to po 2 dniach spalił sie cały jeden kanał może na skutek zwarcia na głośniku ale niejestem pewien.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 55 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.092s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów