serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 6:08 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Podłączenie radiówki poprzez Access Point (router) do laptop
PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 5:45 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 27, 2008 9:52 pm
Postów: 52
Witam, mam taką oto zagwozdkę:
Mam taki AP: http://www.awbnet.pl/skl.php?1μ=13&pg_[ex_path]=4&pg_[desc]=+DESC&pg_[search]=wsz%EAdzie&pg_[rlista]=3&modex=pprodukt&T[id]=51
i taki laptop: Toshiba Satellite L350 - 16L http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/product/Satellite-L350-16L/1058330/
I chcę to podłączyć do radiówki u znajomych w ten sposób: z anteny radiowej ( z radiówki) do AP dochodzi kabel zakończony końcówką RJ-45 (to chyba kabel ethernetowy), potem z AP bezprzewodowo do laptopa Internet.
Jak to zrobić? Trzeba jakoś konfigurować tego AP czy samo wszystko wykryje? Trzeba wpisywać jakieś adresy IP, maski podsieci itp? System to Windows Vista Home Premium, laptop wykrywa AP, ale nie wiem jak będzie po podłączeniu AP do radiówki u znajomych.
Proszę o fachową i konkretną pomoc i wytłumaczenie krok po kroku jak to zrobić bo jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Podłączenie radiówki poprzez Access Point (router) do laptop
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 9:09 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 18, 2006 10:31 am
Postów: 87
Wydaje mi się, że wystarczy z jednego komputera zalogować się do routera i wprowadzić IP i maskę, a pozostałe komputery powinny rozpoznać router automatycznie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podłączenie radiówki poprzez Access Point (router) do laptop
PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 5:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 01, 2009 8:00 pm
Postów: 1
moze tak ap musis confignac znaczy napewno musis zmienic mac adres tego ap na taki jai masz w karcie sieciowej w kompie poczym jesli masz staly tzn wpisujesz ip maske i brame to musisz zienic w ap z dhcp na static adres i wpisac tak jak wpisyjesz w ustawieniach karty sieciowej czyli ip maska brama brama domyslna i serwery dns jesli masz auto pobieranie adresu na podstawie adresu twej karty mac sieciowej to sam ustawi adresy jesli nie ustawiasz recznie jw. teraz musisz ustawic wlan najlepiej ustaw auto ale musisz dac jakies zaespieczenie aby ci nikt nie wlazil i nie zawalal lacza pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 211 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.536s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów