serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 12:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: PRoblem z CD i reszta układu...
PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 10:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Cze 07, 2009 3:06 pm
Postów: 2
Witam serdecznie jestem początkujący więc pytam kogoś kto ,,siedzi w tym" .
Dokładniej rzecz w kilku problemach z napędem cd, ogólnie mówiąc chodzi mi o sposób wykonania odtwarzacza z napędu cd.
Powoli nie takiego jak wszyscy myślą i zaraz odeślą minie na inne strony.
Odtwarzacz ma się załączać z chwilą podania do niego źródła napięcia a więc 12 i 5 V oczywiście w określonych odstępach czasu ale kwestia regulacji czasu, przerwy i napięcia zasilającego jest już rozwiązana utknąłem na momencie gdy na napęd zastaje podane napięcie w środku jest oczywiście płyta i robi test ale nie załącza się samoczynnie dopiero po wciśnięciu przycisku Play na przednim panelu pod tacką rzecz w tym aby startował samoczynnie bez wciskania przycisku i jeszcze jedna sprawa chodzi o wzmocnienie sygnału wyjściowego audio do około 20 W.
Cała rzecz w tym że ten cały układ ma być tzw. bezobsługowy, podłączam zasilanie ustawiam czas załączenia i wyłączenia a on sam startuje odtwarza i wyłącza po nastawionych odstępach czasu.
Problem z przełącznikiem jak zrobić play automatyczne bo tam jest przełącznik który jak mniemam działa na zasadzie zmiany stanów czyli kliknięcia i jak to zrobić żeby załączał się po sprawdzeniu dysku bo inaczej przecież nie wystartuje z odtwarzaniem do puki nie zrobi testu płyty cd, no chyba ze się mylę i jest to dla Was oczywiście banalna sprawa a dla mnie masakra, ale człowiek się uczy na błędach albo podpatruje.
Z góry wielkie dzięki za pomoc :)


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: PRoblem z CD i reszta układu...
PostWysłany: Śro Cze 10, 2009 8:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Cze 07, 2009 3:06 pm
Postów: 2
Kwestia wzmacniacza rozwiązana najtańszy zestaw głośników za 20 zł i wymontowany układ wzmacniający który był zasilany 12V po transformatorze transformator wylutowany na wyjściu po transformatorze zasilanie z układu zasilania cd, została jeszcze nieszczęśliwa kwestia samoczynnego włączania play po sprawdzeniu płyty ale podobno można to załatwić za pomocą przerzutnika ale jeszcze nie próbowałem brak czasu


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 133 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.087s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów