serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:30 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak podłączyć sygnał RGB do wejścia AV monitora
PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 6:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 17, 2010 3:09 pm
Postów: 1
Witam!
Bardzo proszę o pomoc w temacie "telewizyjnym". Elektronika nie jest mi obca, tj. potrafię lutować i kilka urządzeń w życiu wykonałem. Stąd też pomysł na usprawnienie mojego samochodu.

Chciałbym wyposażyć samochód w komputer samochodowy (tzw. CarPC) i wpadłem na pomysł zastąpienia oryginalnego monitora wykorzystywanego w nawigacji fabrycznej na ekran dotykowy. Założenia są następujące:

1) Chcę zachować i korzystać z oryginalnej nawigacji w którą wyposażony jest samochód.

2) Wymontuję 7" oryginalny wyświetlacz LCD (niedotykowy) i zamiast niego zamontuję monitor dotykowy z przyciskami wyboru źródła sygnału.

3) Gdy będę korzystał z wbudowanej nawigacji sygnał będzie podany na wejście AV monitora.

4) Przełącznikiem przy monitorze mogę zmieniać wybór źródła sygnału, więc korzystając z komputera wybiorę wejście VGA (D-SUB). W tym czasie nawigacja będzie działała w tle (bez wyświetlacza), ale na głośnik będę miał podawane komendy głosowe (teraz tak mam, gdy zamknę klapkę wyświetlacza).

Mam jednak problem (tak sądzę) i jednocześnie nadzieję, że będziecie mi w stanie pomóc. Otóż sygnał wideo do oryginalnego wyświetlacza w samochodzie nie jest podawany kabelkiem RCA czy innym typowym, a wtyczką z 16 stykami. Załączam informacje co jest na którym pinie i proszę o podpowiedź, czy da się zrobić jakąś przejściówkę lub zbudować konwerter sygnału, abym podał sygnał video na wejście AV w monitorze dotykowym..... Mam nadzieję że tak się da. Monitor LCD który chcę zastosować ma jedno wejście komputerowe (D-SUB) oraz dwa wejścia AV (chinch) przełączane klawiszem.

Tak wygląda wtyczka i opis pinów Image
A tak monitor w samochodzie Image

Licząc na porady
--
Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Profil  
 

elektronika



Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 32 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.042s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów