serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 7:04 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: kabel zasilajacy do organow pod zapalniczke samochodowa
PostWysłany: Wto Wrz 21, 2010 11:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 21, 2010 11:06 pm
Postów: 2
Witajcie. ogolnie to nie jestem elektronikiem, ale zawsze sobie wszystko sam robilem wiec costam zawsze wiem.
Moj problem polega na tym iz, szukalem kabla zasilajacego pod zapalniczke samochodowa do organow i nigdzie nie moge znalesc;/ mam taki kabel zasilajacy (ladowarke) do gps. i teraz pytanie. czy jesli bym sobie zrobil z tej ladowarki kabel zasilajacy do organow i ladowarke do gps (tak ze bym je przepinal sobie) to by wszystko dzialalo? czy to w ogole jest mozliwe zrobic takie cos?


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: kabel zasilajacy do organow pod zapalniczke samochodowa
PostWysłany: Śro Wrz 22, 2010 1:36 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Rozumiem, że chcesz sobie grać gdzieś w plenerze z dala od zasilania sieciowego na organach?
Nie wiem jakie jest dopuszczalne napięcie zasilania tych organów? To jest podstawowa sprawa, trzeba je znać bo inaczej trudno coś powiedzieć. A ładowarki bym raczej w to nie mieszał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: kabel zasilajacy do organow pod zapalniczke samochodowa
PostWysłany: Śro Wrz 22, 2010 4:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 21, 2010 11:06 pm
Postów: 2
znaczy mam taka prace ze robie ze 2-3 godzinki, a reszte drugie tyle siedze sobie w samochodzie i nie moge sie z tamtad ruszyc nigdzie i chcialbym sobie potrenowac bo w domu nie mam na to czasu.
na organach z tylu przy zasilanu dc 12V, a na kostce input:220V~50Hz, output:12V=350mA. macie jakis pomysl jak moge podpiac keyboard do samochodu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: kabel zasilajacy do organow pod zapalniczke samochodowa
PostWysłany: Śro Wrz 22, 2010 6:28 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Ja nie wnikam co i jak się odbywa jakie są Twoje zajęcia itp. taki tylko wstęp dałem.
Teoretycznie w samochodzie mamy instalację 12V ale z racji, że akumulator jest ciągle doładowywany podczas pracy silnika napięcie w instalacji oscyluje ok 13,5V.
I tu pojawia się pytanie czy takie napięcie nie zabije Twoich organów?
Trudno powiedzieć aczkolwiek lepiej nie ryzykować więc można by zaopatrzyć Twój zasilacz o, którym za chwilę w mały stabilizator napięcia.
Więc tak: ja bym radził kupić wtyk do zapalniczki i kabel z wtyczką dopasowaną oczywiście do gniazda w Twoich organach. Kupić stabilizator napięcia, który napięcie wyjściowe będzie miał 12V i podłączyć go we wspomnianym wtyku. Myślę,że dało by radę go tam upchnąć.
Jaki ma byś ten stabilizator dokładnie Ci nie powiem ale może być np. z serii LM7812.
Można by jeszcze zbadać ile w Twoim aucie wynosi napięcie niby te 1 czy 1,5 wolta to nie dużo no ale...można zaryzykować i podłączyć bez stabilizatora.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.371s | 16 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów