serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 11:41 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Panasonic TX-29AS10P crt
PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 12:04 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 09, 2010 12:59 am
Postów: 4
Witam, mam mały problem z moim telewizorem. dostałem go w rozliczeniu podobno nie chciał sie włączyć.
Po podłączeniu okazało się że telewizor działa lecz po 10-30min obraz zaczynał migać ok. raz na 1 sec, po 5-40 min migania obraz przestawał migać i wszystko wracało do normy i potrafił działać kilkanaście godzin bez żadnego beknięcia :p czasami podczas tego migania potrafił sie wyłączyć i wejsć w tryb stand by (tak to sie nazywało?chodzi o tą czerwoną diodę), chwile po wyłączeniu nie dało się go włączyć niestety, gdy próbowałem go odpalić po takim "crashu" telewizor wydawał specyficzny brzdęk(zawsze przy włączaniu można usłyszeć ten brzdęk;) i po prostu nic więcej sie nie działo, wracał do trybu standby. Pewnego razu podczas tego migania coś z tyłu telewizora wybuchło, postawiłem na bezpiecznik i cel był trafny. wymieniłem bezpiecznik i wszystko wróciło do normy ale niestety tylko na pewien okres czasu ;( po 2-3 miesiącach, telewizor nie chciał przestać migać, po 5h migania telewizor sie wyłączył w ten sam sposób co opisywałem wczesniiej lecz tym razem nie idzie go włączyć... gdy próbuje go odpalić, słychać ten brzdęk i telewizor sie nie włącza. Próbowałem juz ok 100razy go włączyć i niestety lipa. Dodam jeszcze że jeżeli telewizor postał w jednym miejscu troszkę dłużej(ok1miesiac) przestawał migać i nie miałem z nim problemów lecz po przemeblowaniu miganie znowu wróciło.moje pytanie brzmi: Czy dało by się naprawić ten telewizor? i czy mógł bym spróbować go naprawić w domowym zaciszu?(moja wiedza na temat telewizorów jest praktycznie zerowa ale potrafię lutować i mam różne przyrządy do mierzenia napięć itp, mój ojciec był dobrym elektronikiem), i jeżeli bym nie był w stanie naprawić go samemu ile by mnie kosztowała naprawa tego tv u elektryka gdzieś w Warszawie ?. licze na waszą pomoc :)
Pozdrawiam Florek


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Panasonic TX-29AS10P crt
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 11:52 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2009 8:55 pm
Postów: 194
naprawe telewizora nalezy rozpoczac od wymiany kondensatorow w przetwornicy po ich wymianie sprawdzic trzeba zimne luty w okolicy trafa,w tych modelach czesto przyczyna lezy w usterce kineskopu 29cali to nieudany kineskiop,nalezy podrzazyc kineskop co moze usunac problem.Przywarcie w kineskopie moze powodowac ze tv zostaje wylaczony przez protekcje i to blokuje jego start


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Panasonic TX-29AS10P crt
PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 3:24 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 09, 2010 12:59 am
Postów: 4
elzbieta sienko napisał(a):
naprawe telewizora nalezy rozpoczac od wymiany kondensatorow w przetwornicy po ich wymianie sprawdzic trzeba zimne luty w okolicy trafa,w tych modelach czesto przyczyna lezy w usterce kineskopu 29cali to nieudany kineskiop,nalezy podrzazyc kineskop co moze usunac problem.Przywarcie w kineskopie moze powodowac ze tv zostaje wylaczony przez protekcje i to blokuje jego start

ok moze być ciężko to zrobić samemu, chyba sobie odpuszczę i jutro podjadę do elektronika, jeżeli uda sie go naprawić napisze wam co było uszkodzone i ile mnie kosztowała naprawa :) ahhh i zapomniałem dodać w miedzy czasie uszkodzeniu uległo wejście s-video, po podłączeniu kabla do tv na av3 nic nie bylo wyswietlane a gdy przełączałem na telewizje wszystkie kanały były zakłócone albo widać było tylko czarny ekran, dodam że wcześniej svideo działało bez zarzutu.
Dzięki za pomoc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Panasonic TX-29AS10P crt
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 1:51 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 09, 2010 12:59 am
Postów: 4
ok jednak nie zawiozłem go do elektronika, sam go rozkręciłem i przeczyściłem, poodciskałem kable itp, i telewizor działą, lecz migać nie przestał ale jest zdecydowanie lepiej, tak jak wcześniej pomiga paręnaście minut i przestaje migać, czasem nawet mignie 3-4 razy i sie uspokaja :) ale ważne ze działa! . w sumie to 2 rzeczy mnie zdziwiły mianowicie : szyna usztywniająca płyte główną jest połamana w kilku miejscach i przez to płyta głowna moze sie wyginać i coś moze nie kontaktować ? a moze od wyginania się, luty mogły popękać ? sam nie wiem. ale to akurat to jest najmniejszy problem(posiadam spawarkę do plastiku, więc moze sie uda ją posklejać). a drugą rzeczą jest taka "żarówka" na końcu kineskopu, była ona obięta taką plastikową obejmą, lecz ona niestety tez była połamana, wywaliłem ją bo i tak ona nic nie dawała. dodam jeszcze że podczas tego migania wystarzy delikatnie walnąć telewizor ręką i przestaje migać, bd szperał na goolgle i próbował naprawić ten defekt, jeżeli sie uda to oczywiście dam znać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Panasonic TX-29AS10P crt
PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 5:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 18, 2010 5:40 pm
Postów: 2
mam ten sam telewizor i mam problem podobny, obrazu nie ma jak zimny, walniecie w bok obudowy cos daje, w jaki miejscu mam szukać 'zimnych lutow' lub innych złych styków?????????????????????


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Panasonic TX-29AS10P crt
PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 8:29 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Gru 30, 2009 8:55 pm
Postów: 194
nalezy szukac w okolicy ciezkich elamentow tj trafa cewek i duzych kondensatorow,sprawdzic trzeba luty w okolicy ukladu rozchylenia ramki,jezeli to nic nie da to nalezy zajac sie kineskopem i plyta kinskopo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Panasonic TX-29AS10P crt
PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 12:05 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 18, 2010 5:40 pm
Postów: 2
bawiłem sie troche i krecąc screnem na trafopowielaczu cos sie stało z Tv i przestał sie wlaczac, odrazu przechodzi do trybu Standby


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Panasonic TX-29AS10P crt
PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 10:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lut 09, 2010 12:59 am
Postów: 4
nazar00 napisał(a):
bawiłem sie troche i krecąc screnem na trafopowielaczu cos sie stało z Tv i przestał sie wlaczac, odrazu przechodzi do trybu Standby

tez tym krecilem i mialem taka sama akcje, tv odrzu wracal do trybu stanby, na szczescie za wczasu zaznaczylem sobie pozycje wyjsciowa i po cofnieciu do niej tv dzialal. , odpuscilem sobie napawy ale z telewizora wciaz kozystam, za pierwszym razem nie odpala ale po 30-300 probach a czasem nawet za pierwszym razem w koncu potrafi zaskoczyc, jeszcze nie zdazylo mi sie zeby sie nie wlaczyl,;) po wlaczeniu obraz na kineskopie miga,dzwiek jest a osd strasznie powoli chodzi, tak samo zmiana progamu,podglasnianie i ogólnie tv jest na "wielkim lagu" po 5 minutach migania, przestaje migac i wszystko jest ok. jak juz sie rozgrzeje to juz jest git. moge go wlaczac i wylaczac i zawsze odpala za pierwszym razem. w sumie to mnie to troche drazni ale idzie do tego przywyknac ;) a wlasnie:
elzbieta sienko napisał(a):
...moze powodowac ze tv zostaje wylaczony przez protekcje i to blokuje jego start

czy da sie jakos wylaczyc\odłaczyc protekcje ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 54 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.105s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów