serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 4:15 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomóżcie, proszę, wybrać TV
PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 4:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 24, 2011 4:06 pm
Postów: 1
Witam!

Planuję wymianę mojego kilkunastoletniego kineskopowego Sony i przeglądając oferty, opisy i tym podobne materiały zupełnie zgłupiałem... Nie mam wiedzy, która pozwoliłaby rzetelnie ocenić, porównać i wybrać :( Stąd prośba o pomoc.

Telewizor na stać w salonie. Będzie służył głównie do oglądania telewizji cyfrowej UPC (bez opcji HD, przynajmniej na razie) i filmów (z odtwarzacza DVD i/lub pendrive\'a).
Oglądany będzie z odległości około 3 m. Pokój, w którym będzie funkcjonował telewizor ma okno z ekspozycją północno-zachodnią, a TV stanie \"na ścianie\" prostopadłej do okna. Słońce potrafi tam przeszkadzać w oglądaniu.

Naczytałem się już, ale decyzja zamiast mi się wyklarować, stała się tylko bardziej złożona. Zaczynałem od założenia kupna LCD LED (z pełnym podświetlaniem), ale już wcale nie jestem tego pewny... Zdaje się, że dobre LCD ze świetlówkami może być lepsze od niektórych full LED, a podświetlania krawędziowego też nie ma sensu jednoznacznie skreślać. Do tego są jeszcze plazmy, o których nie myślałem, ale sam już nie wiem czy słusznie... O OLED nawet nie wspomnę...

Szczerze mówiąc chciałem coś o przekątnej 36-40\" (obecny telewizor na 25\", więc to i tak spory skok) ale już wyczytałem, że to raczej za mało. Myślę więc o 46-47\". Większego raczej bym nie chciał, bo ze względu na wystrój (szafka TV i jej otoczenie), mógłby za bardzo \"zagracić\". Wolałbym też, żeby wymiary telewizora nie były znacząco większe od rozmiarów samego ekrany (niewielka ramka) - nie jest to priorytet, ale przy porównywalnych ofertach będzie miało dla mnie znaczenie. Preferuję też sprzęt utrzymany w ciemnej kolorystyce obudowy.

Zostaje jeszcze kwestia ceny. Wstępnie myślałem o około 3 tys. zł. Potem doszedłem do wniosku, że to może być za mało i zacząłem przyglądać się sprzętowi w cenach 5-7 tys. zł. Wtedy naszła mnie wątpliwość czy nie daję się łapać na marketingowe sztuczki, będąc gotowym zapłacić za jakieś techno nowinki, które być może dają niewielką realną różnicę... Powiem tak - kupuję sprzęt, który ma mi służyć przez długie lata (nie wymieniam go często, czego dowodzi choćby mój poprzedni telewizor), więc jestem skłonny wydać relatywnie dużo, jeśli rzeczywiście warto, bo w zamian uzyskam odpowiednio lepszą jakość. Nie chcę jednak bez sensu przepłacać za pseudoudoskonalenia, których znaczenia na co dzień nie będę nawet dostrzegał.

Pomożecie mi wybrać coś sensownego? Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie!

Pozdrawiam!
Arek

PS
Nie wiem czy wybrałem właściwy dział forum dla mojej prośby - nie chciałem zaśmiecać tych wąsko profilowanych.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Pomóżcie, proszę, wybrać TV
PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 8:54 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 14, 2011 10:41 am
Postów: 8
Na twoim miejscu pierwsza rzecz jaką bym zrobił to wycieczka do sklepu z RTV. Najpierw polecam się trochę rozejrzeć w tym co obecnie jest dostępnego, a wtedy będziesz miał jako takie odzwierciedlenie całej sytuacji. Pieniędzy na zakup masz całkiem sporo więc bez problemu znajdziesz coś w tej cenie. Pisałeś, że miałeś telewizor sony, teraz też myślisz o jakimś ich modelu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomóżcie, proszę, wybrać TV
PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 3:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 05, 2011 1:27 pm
Postów: 3
Witam:) podejmę również temat. Mam zamiar kupić pierwszą plazmę, interesuje mnie niezbyt duży model, do ok 42 cali. Telewizora używam niezbyt często, raczej do wiadomości i tym podobnych. Problem jest tylko 1 - tv może stać wyłącznie na przeciwko okna, co prawda od strony zachodniej, ale i tak słońce przeszkadza przy oglądaniu. Interesuje mnie też dobry dźwięk, bo lubię słuchać muzyki z mtv w innych miejscach mieszkania :)

_________________
http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/kuchnie-gazowe/
http://www.okazje.info.pl/sprzet-rtv/radia-samochodowe-odtwarzacze/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomóżcie, proszę, wybrać TV
PostWysłany: Śro Lip 20, 2011 1:00 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Jeśli plazma 42 cale to polecam Panasonica.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 22 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.138s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów