serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 2:04 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: burza- przepięcie sharp 32wd1e
PostWysłany: Śro Sie 03, 2011 10:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 02, 2011 2:16 pm
Postów: 1
Witam. Telewizor był w pozycji stand by. Przepalił się bezpiecznik szklany, który wymieniłem oraz obok niego bezp. na nóżce. Rozerwało też tranzystor.Telewizor oddałem do punktu usługowego. Facet powiedział, że na pewno do wymiany jest cała płyta zasilająca, bo nikt nie będzie na niej szukał ewentualnych dalszych uszkodzeń, po czym zaproponował, że załatwi taką płytę i sprawdzi płytę główną. Zgodziłem się. Po paru dniach poinformował mnie, że na płycie głównej jest zwarcie na 3,5V i też kwalifikuje się do wymiany. Reasumując naprawa jest nieopłacalna.
Moje pytanie brzmi: czy są jeszcze fachowcy, którzy potrafią sprawdzić " krok po kroku" elementy takiego modułu, a nie ograniczać się tylko do wymiany całych podzespołów. Jestem laikiem w elektronice, ale całe moduły też wymienię.
Prośba: czy może zna ktoś ELEKTRONIKA, któremu mógłbym powierzyć naprawę. Mieszkam w Łodzi. Zdaję sobie sprawę, że diagnoza może być podobna - naprawa nieopłacalna, ale z czystym sumieniem rozstanę się z tym telewizorem.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: burza- przepięcie sharp 32wd1e
PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 6:51 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Niestety, prąd po przepięciu jaki popłyną w obwodach faktycznie mógł zrobić duże szkody więc nie jest to takie proste sprawdzić/naprawić. Nawet jeśli zostało by naprawione zwarcie w tym 3,5V to jeszcze nic nie znaczy bo potem może się okazać, że to nie koniec uszkodzeń.
Wszystko jest oczywiście do zrobienia ale właśnie...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.046s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów