serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 3:37 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: teletext w telewizorze LCD SHARP LC-37SA1E
PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 1:07 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lut 25, 2007 12:37 am
Postów: 4
W moim LCD SHARP po kilku dniach oglądania zniknęła mi telegazeta.
Prawdopodobnie musiałem coś przestawić w ustawieniach podczas regulacji parametrów telewizora.Próbowałem już na wszystkie sposoby w odzyskaniu teletextu ale nic z tego nie wyszło.Pomóżcie proszę bo zaczynam powoli tracić cierpliwość .








:cry: [/b]


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 7:54 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Maj 11, 2006 4:32 pm
Postów: 130
Miejscowość: Trzebnica
Co się dzieje jak się naciśnie przycisk od teletekstu?
Nie ma reakcji, jest tylko tło, czy fragmenty teletekstu?
W menu raczej nie powinno być opcji do wyłączenie teletekstu, może tylko do zmiany klawisza pod którym się go wywołuje lub zmiana języka znaków.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 9:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lut 25, 2007 12:37 am
Postów: 4
Naciśnięcie przycisku teletextu na pilocie powoduje wyświetlenie na ekranie informacji"Funkcja teletextu jes niedostępna" .Ta informacja ukazuje się gdy telewizor odbiera na antenie koszykowej z balkonu .Gdy przelączę telewizor na odbiór satelitarny potem teletext ,pojawia się strona telegazety ale bez napisów .Jest na ekranie wyświetlony tylko górny pasek z nr. strony i godzina. Wybranie numeryczne strony na pilocie nie powoduje szukania strony ani jej późniejszego wyświetlenia. I to jest dla mnie zagatką???
Dzięki za zainteresowanie.
Na stronie internetowej >www.sharp.pl jest instrukcja obsługi .Gdybyś zechciał zerknąć byłbym wdzięczny.Ja już wyczerpałem swoją cierpliwość. Dlatego szukam pomocy na forum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 5:23 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Maj 11, 2006 4:32 pm
Postów: 130
Miejscowość: Trzebnica
W menu nie można wyłączyć teletekstu.
Jeśli na żadnym programie nie można go odebrać, a sygłał z anteny jest prawidłowy to znaczy, że telewizor ma uszkodzenie. Możliwe, że przerywa kwarc w dekoderze TXT.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 28, 2007 12:08 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lut 25, 2007 12:37 am
Postów: 4
W takim razie będę musiał odwiedzić sklep w którym kupiłem LCD.Telewizor jest przecież na gwarancji. Chyba że zanim pójdę do sklepu wymienię antenę koszykową na nową.Tylko zastanawia mnie jedna żecz ,że wcześniej
TXT działał prawidłowo na antenie koszykowej i satelitarnej.Natomiast teraz na antenie koszykowej pojawia sie napis "Funkcja TXT jest niedostępna",a na antenie satelitarnej TXT pojawia się, tylko działa nie tak jak powinien.Wybierając na pilocie np.nr strony 100 wyświetla się strona np.321
i.t.d. a i text jest nie pełny i nie na wszystkich stronach.
Dziwna sprawa!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 11:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lut 25, 2007 12:37 am
Postów: 4
Ilość uzyskanych porad w tym forum dyskusyjnym elektroników jest tak duża ,że niestety ale musiałem zadzwonic do serwisu.Mają przyjechać i zobaczyć co się stało. Pozdro dla tych którzy odpisali !! :wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.081s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów