serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 4:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem z telewizorem THOMSON 21MH 182 TEPE 576/ITC 008 EN
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 12:25 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 13, 2012 12:10 am
Postów: 1
Witam
Przez ogłoszenie kupiłem używany telewizor marki THOMSON 21MH 182 TEPE 576/ITC 008 EN
Umówiłem się na odbiór osobisty u sprzedawcy telewizorek czekał włączony obraz był ładny i głos ok. Nie chciał się jednak wyłączyć z pilota, dopiero po dłużej chwili wyłączył. Sądziłem że to wina z zużytego pilota, po przywiezieniu do domu włączyłem wtyczkę do prądu i od razu zaczęło coś w nim "syczeć" zanim jeszcze nie zdążyłem go włączyć z przycisku. Odczekałem około pół godziny sądziłem że może przewiezienie go samochodem a w tym przeniesienie z domu do auta w zimie może go zbyt wystudziło, (chociaż czas przewozu z wniesieniem był krótki w 20 minut byliśmy już na miejscu) spróbowałem ponownie go włączyć, też wydał ze środka dziwne niepokojące dźwięki „syczenia” ale po włączeniu się i ukazaniu obrazu przestał „syczeć” Ponieważ mam telewizję kablową wybrałem ponowne strojenie. Po włączeniu czerwona dioda koło sensora gaśnie, przy każdej zmianie z pilota kanału czy pogłaśnia z pilota dioda miga.
Przy próbie wyłączenia telewizora z pilota dioda w ogóle nie miga a telewizor nie chce się wyłączyć (przejść w stan czuwania) dopiero po przytrzymaniu przycisku około 5 sekund wyłączył się zaświeciła się na stałe czerwona dioda ale natychmiast słychać głośnie syczenie z wnętrza telewizora a nie z głośników.
Więc zaniepokojony tym odgłosem wyjąłem wtyczkę z gniazdka sieciowego.
Próbowałem tak kilka razy i za każdym razem przy próbie wyłączenia TV z pilota w stan czuwania długo się namyśla po czym wyłącza i i natychmiast zaczyna „syczeć” jakby się coś „gotowało”

Proszę o poradę czy ta usterkę da się usunąć i jakim kosztem gdyż TV kupiłem za 100zł, i czy to jest opłacalne, po za tym obraz jest idealny, programy zmienia, głos jest ok podłączony odtwarzacz DVD idzie ok., jedyny zauważony do tej pory mankament to długie namyślanie się do wyłączenia – /przejścia w stan czuwania/ z pilota i w tym momencie „syczenie”

Z góry dziękuję za pomoc


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Problem z telewizorem THOMSON 21MH 182 TEPE 576/ITC 008 EN
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 3:02 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
To, że trudno go wyłączyć to może być wina zużytego przycisku w pilocie. Syczenie to częsta przypadłość tego chassis(ITC008). W wielu przypadkach trudna do usunięcia. Można wymienić kondensatory elektrolityczne po stronie pierwotnej przetwornicy, zwiększyć wartość rezystora RP19 w przetwornicy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 51 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.129s | 9 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów