serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:05 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 6:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 04, 2013 12:00 am
Postów: 9
Chyba masz rację.
Pomierzyłem teraz oscyloskopem i wyszło tak:
12V ~11,3V
5V ~5,1V
3,3V ~3,2V
24V ~23,5V
33V ~32,5V
na A_DIM ~0,5V na wyłączonym, ~0V stby i ~2,5V na włączonym
ST_BY ~1,8V w stby ~0 na włączonym
D_DIM i A/D_DIM_SEL martwe (brak jakiejkolwiek reakcji), w PL806 nawet kabla we wtyku do nich nie ma.
Teraz pytanie czy z tym sygnałem ON chodzi Ci o wyjście BL_ON/OFF ? Nie wiem czego się tam spodziewać, ogólnie zszedłem z czułością najniżej jak mogłem przy tym sprzęcie (10mV/dz.) i jedyne co mogę powiedzieć, to to, że jak zakłócenia zajmowały pół ekranu, to po włączeniu troszkę się ten szum zmieniał, na wyższych czułościach, gdzie zakłócenia się tłumią coś tam delikatnie idzie do góry, ale bardzo niewiele, wręcz trzeba się przyglądać. Czy tak powinno być, czy tutaj powinien być jakiś konkretny sygnał ? Oscyloskop ma ograniczenie do 10MHz, może to go gubi ? Czy w przypadku jeżeli tutaj jest coś nie tak, należy sprawdzić C831, D812 i Q808 ?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

//EDIT: Po podłączeniu BL_ON/OFF pod linię 3.3V, ekran zapala się i widać jak obraz śnieży, na przyciski, ani na pilota nie reaguje.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:34 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
To chyba coś nie tak z płytą główną skoro nie załącza invertera.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 12:56 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 04, 2013 12:00 am
Postów: 9
Sygnał idzie z zasilacza. Sprawdziłem wczoraj elementy leżące na tej linii i uwalone są co najmniej 2 rezystory. Dzisiaj raczej nic mi się nie uda zdziałać, bo sklepy pozamykane, ale jak tylko wymienię dam znać jak wygląda sytuacja. :)

//EDIT: No i narobiłem bałaganu :( Przy pomiarach drgnęła mi ręka i zrobiłem zwarcie w okolicach R971, prawdopodobnie do masy przy PL822.
Teraz po włączeniu trzeba odczekać trochę czasu podczas którego dioda rozjaśnia się bardzo powoli, a po włączeniu z pilota wygląda jak by był jednocześnie włączony i wyłączony (pomarańczowa dioda), jak już się na dobre załączy, napięcia są w porządku oprócz ST_BY, gdzie jest ~0,7V, czyli ani w tą, ani w tą.
Teraz żeby szukać to przydałoby się zweryfikować, czy dobrze myślę:
Przy trybie stand-by procesor wysyła do zasilacza na linię ST_BY 1.7V, co daje mu sygnał, żeby załączał tylko niektóre napięcia, po włączeniu, ST_BY jest zmniejszany do 0 i zasilacz załącza wszystkie napięcia. Podobnie z linią BL_ON/OFF. Mam rację czy to działa w inny sposób ? Zastanawia mnie to mocno, bo w takim wypadku wina może leżeć po stronie płyty głównej.
Jeżeli ktoś z doświadczenia wie z góry gdzie szukać, również będę bardzo wdzięczny za podpowiedź. :)
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.045s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów