serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:01 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2013 12:11 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 04, 2013 12:00 am
Postów: 9
Witam wszystkich na forum :)

Chciałbym poradzić się w sprawie powyższego telewizora.
Od czasu, jak wyłączył się poprzez odliczanie z powodu braku sygnału, nie mogę go uruchomić. Cały czas świeci się czerwona dioda stand-by i nie reaguje na żadne przyciski. Pilota niestety nie posiadam. Próbowałem odłączać na całą noc, bez skutku. Zaniepokojony napięciami na zasilaczu z marszu wymieniłem wszystkie elektrolity, niestety napięcia pozostały bez zmian, a wygląda to tak:
Zasilacz: Vestel 17PW22-4
Cały czas włączony telewizor (stand-by):
[Podłączone tylko gniazdo PL803 (Płyta główna)]
Linia
5V - 6.32V
3.3V - 4.01V
12V - 13.74V
24V - 28.1V
34V - 39.7V
[Dołączam PL822 (Płyta główna)]
Napięcia bez zmian.
[Dołączam PL811(brak PL822) (Tuner)]
Linia 12V - miernik wariuje między 9.50-9.64V i nie może się ustabilizować, reszta bez zmian.
[Dołączam PL806 (Inverter'y)]
Bez zmian.
[Dołączam PL807 (Płyta główna)]
12V - 0.35V
34V - startuje od 37V po załączeniu i jednostajnie opada (nawet po wyłączeniu zasilania) tak jak by rozładowywał się kondensator.
Reszta bez zmian.
Przy zostawieniu samej PL807 12V - 8.1V, a 34V - 39.1V.
Ponieważ dopiero raczkuję w temacie, nie wiem czy powinienem w dalszym ciągu męczyć zasilacz, czy może coś dalej powoduje taki spadek napięć. Metodą na przewodzenie w kierunku zaporowym i spadek napięcia, sprawdziłem 3 diody Schottkiego na zasilaczu i wydają się być sprawne, chociaż wiem, że nie jest to najlepszy sposób ich sprawdzenia.
Z góry dziękuję za wszelaką pomoc, mam nadzieję, że usterka okaże się pierdółką.
W razie konieczności dysponuję oscyloskopem i hot-air'em.
Schemat, do którego odwołuję się w oznaczeniach, można pobrać tutaj: http://elektrotanya.com/jvc_lt-26dy8zg_lt-26dy8zj_sch.pdf/download.html
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2013 2:49 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Po co tyle kombinacji. Kup lub pożycz pilota i włącz pilotem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2013 4:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 04, 2013 12:00 am
Postów: 9
Jak tylko gdzieś dorwę pilota to spróbuję, natomiast ciekawi mnie fakt, dlaczego akurat z pilota miał by odpalić ? Błąd oprogramowania lub coś w tym guście ? Przełaczniki są w porządku.
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2013 4:31 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Niektóre tv tak mają np. Thomsony. Może też JVC.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 1:02 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 04, 2013 12:00 am
Postów: 9
Dzisiaj spróbuję uniwersalnym coś zdziałać, który mam pod ręką, a jak się nie uda, poszukam orginalnego.
A co z napięciami ? Jeżeli są w porządku, to rozumiem, że są takie, bo zasilacz jest bez obciążenia i w momencie załączenia matrycy, zwiększy się wypełnienie PWM na linii 12V, przez co reszta spadnie do optymalnego poziomu, zgadza się ?

//EDIT: Z pilota, rzeczywiście coś ruszyło ku lepszemu. Zapala się zielona dioda, jednak TV nie startuje. Dioda nie świeci jednostajnie, tylko pulsuje, a w rytm jej pulsowania z okolic zasilacza dochodzi bardzo ciche "cykanie", ledwo słyszalne (jest noc, w dzień mógłby być problem z usłyszeniem). Napięcie na linii 24V wydaje się wrócić w okolice normy (~25V), 5 i 3.3 bez zmian w stosunku do poprzedniego stanu, a na 12V napięcie zwiększyło się z praktycznie 0 do ~9V, chyba tutaj jest pies pogrzebany. Podpowie ktoś, który układ można winić za taki stan rzeczy ?
Dziękuję :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 11:11 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Na początku pisałeś, że wyłączył się z powodu braku sygnału. Czy na pewno? Jeśli tak, tv powinien działać. Może przy wymianie kondensatorów, odłączaniu modułów coś uszkodziłeś. A wystarczyło włączyć pilotem. Czy jak odłączysz obciążenie od 12V nadal jest on zaniżone?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 12:20 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 11, 2012 12:53 pm
Postów: 127
Jeżeli chodzi o samego pilota,to myślę,że warto szukać w dobrych i godnych zaufania sklepach internetowych oraz na portalach aukcyjnych,w serwisach ze sprzętem RTV. W końcu gdzieś musi być dostępne od tego modelu tv.

_________________
www.wszystkozameryki.com - Wszystko z Ameryki, zakupy z Ameryki.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 5:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 04, 2013 12:00 am
Postów: 9
tvmariusz napisał(a):
Na początku pisałeś, że wyłączył się z powodu braku sygnału. Czy na pewno? Jeśli tak, tv powinien działać. Może przy wymianie kondensatorów, odłączaniu modułów coś uszkodziłeś. A wystarczyło włączyć pilotem. Czy jak odłączysz obciążenie od 12V nadal jest on zaniżone?

Nie zwracałem co prawda na niego specjalnej uwagi, ale zdecydowanie tak to wyglądało, po prostu po czasie sobie zgasł. Wyłączał się tak wiele razy wcześniej. Jak odłączam obciążenie całkowicie, napięcie wynosi ~14V, są 2 obciążenia tej linii - tuner i płyta główna, jedno obciążenie powoduje spadek do ~10V, 2 naraz do ~9V (trochę poniżej 9). Co do napięć, to nie zmieniły się po wymianie kondensatorów, ale nie jest wykluczone, że po drodze uwaliłem jakiś regulator.

EDIT:
Odłączyłem wszystkie obciążenia 12V i podpiąłem żarówkę 12V/5W. Żarówka pulsuje regularnie z małą częstotliwością, napięcie ~8V, przebieg pikokształtny:
Image
Po podłączeniu tunera, częstotliwość bez zmian i sygnał ulega zniekształceniu:
Image
Po podpięciu wszystkiego jak ma być, napięcie spada ostro poniżej 12V, ale wtedy jest stałe.
Dodatkowo linia 5V ma regularne tętnienia, aczkolwiek to już chyba nie ma najmniejszego wpływu:Image
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 11:28 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Na próbę podłącz 12V z zewnętrznego zasilacza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 7:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 04, 2013 12:00 am
Postów: 9
Po podłączeniu zewnętrznych 12V telewizor na wyłączonym przycisku zasilania jest zielony, a na włączonym czerwony, natomiast obraz dalej jest czarny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 2:05 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Czy inverter działa, czy jest podświetlenie? Czy jest dźwięk? Sprawdź elementy w gałęzi zasilania +12V.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 10:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 04, 2013 12:00 am
Postów: 9
Bardzo dziękuję za odpowiedź Mariuszu. :)
Schemat: http://img196.imageshack.us/img196/8859/5wp2.png
Niestety nie ma podświetlenia, chociaż ciężko stwierdzić, czy problem jest z tym związany, bo invertery korzystają z linii 25V. 12V idzie jedynie na tuner i płytę główną( która może sterować załączaniem inverterów ). Taki jest mój tok rozumowania, nie jestem pewien na ile poprawny. Zacząłem dzisiaj badać układ od samego początku i zwróciły moją uwagę 2 rzeczy - tam gdzie na schemacie jest +400V jest ponad 800V (mierzone multimetrem, bałem się tam podpiąć oscyloskop), chociaż ze względu na + przed wartością wydaje mi się, że jest to dopuszczalne.
Druga rzecz to sygnał wychodzący bezpośrednio z TR802, który już tutaj jest nieprawidłowy.
Mierzony między nóżkami 11 i 8 (wywnioskowałem, że tutaj siedzi linia 12V) sygnał wygląda tak:
[Każdy pomiar 50mV/dz, 2ms/dz, sonda 1:10, ustawienie na oscyloskopie 1:10]
Image
wychodzi 10V w peak'u i rzeczywiście multimetr widzi tam okolice 8V
Dla porównania sygnały na pozostałych wyjściach, które finalnie wychodzą na Vcc_24 wyglądają tak:
Image
za elementami Q801-Q803, które u mnie zamiast wspomnianych na schemacie tranzystorów są diodami Shottkiego maluje się piłka, przy czym na 24V jest bardzo ładna i wyraźna, a na 12V zniekształcona, ze zboczem opadającym do 0 na chwilę jeszcze przed pojawieniem się zbocza narastającego (odstępy między zębami).
Zastanawia mnie czy nie może to być wina IC827, który wnioskując z noty katalogowej odpowiada za sygnał PWM.
Dziękuję za pomoc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Śro Wrz 11, 2013 4:55 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Napięcie 400V powinieneś mierzyć na kondensatorze C897 lub C898. Sprawdź po pierwotnej stronie:C903, C896, C813, R999, a po wtórnej: R992, C836, C816, C825, D809.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 12:14 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 04, 2013 12:00 am
Postów: 9
Bardzo dziękuję za tę wskazówkę. Walnięty był rezystor R999, profilaktycznie wymieniłem podane kondensatory, oprócz C813, który jest poliwęglanowy i nie mogłem takiego nigdzie dostać. Diody D809 nie ma i nie widać nawet miejsca na nią, jest tylko nadruk na płytce. Nie było również kondensatora C816, więc go dolutowałem, niektóre elektrolity miały nieco inną wartość na schemacie niż w zasilaczu, wymieniłem na te ze scheamatu. Niestety cały postęp sprowadza się do sprawnego(tego jeszcze nie jestem pewien) zasilacza.TV w dalszym ciągu nie reaguje na przyciski. Z pilota już nic nie pulsuje, zapala się stabilna, zielona dioda, jednak TV nie startuje, ani dźwięku, ani obrazu, ani podświetlenia - nic :( . Pisałem iż nie jestem pewny zasilacza, gdyż wszędzie ma za wysokie napięcia 5V ma ponad 6, a wręcz prawie 7V, 3.3V ma 4, 12 bliskie 14, a 25 - 29V. Czy przyczyna może leżeć tutaj, czy to sobie opadnie, jak już telewizor wstanie i pojawi się realne obciążenie ?
Pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD JVC LT-26DY8ZJ nie włącza się i nie reaguje na przyciski
PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 2:19 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Może miernik masz wadliwy? Czy inverter dostaje ON z płyty głównej?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.058s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów