serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:31 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: TV LCD Ciemne i kolorowe pasy, ekran gaśnie, w środku iskrzy
PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 12:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 29, 2013 12:13 pm
Postów: 5
Witam, od razu informuję, że w sprawach TV jestem laikiem, natomiast znam się na komputerach.

Kupiłem używanego 40 calowego Samsunga za 500 zł, podobno jedynym problemem była pionowa kreska na ekranie (co widać było na zdjęciu).

Gdy kurier go dostarczył, okazało się że przez całą powierzchnie ekranu pełno jest ciemnych pasów (co bardzo przeszkadza w używaniu ekranu), Dodatkowo na środku pojawiła się kolejna kolorowa (różowa) kreska pionowa, która nie znika. Poprzednio wspomniane kolorowe kreski po prawej stronie ekranu z czasem jak jest telewizor włączony to zmieniają kolory i znikają, kiedy telewizor się dobrze rozgrzeje.

Jest jeszcze jedna usterka - wystarczy lekko ścisnąć obudowę, a coś w środku zaczyna iskrzyć, trzeszczeć, momentalnie ekran gaśnie. W chwili gdy piszę ten tekst, gdy obracałem ekran, żeby przeczytać model, to zgasł na chwile i zatrzeszczało. Niedługo potem zgasł drugi raz gdy kopnąłem lekko stół. Na razie go odłączyłem całkiem, piszę na innym monitorze.

Domniemam, że te usterki powstały na skutek dostarczenia kurierem (Był transportowany na palecie).

Nie znam się na telewizorach, więc prosiłbym o waszą szybką pomoc, ponieważ nie wiem co zrobić i co jest uszkodzone. Sprzedający oferuję mi nową matrycę za 300 zł po cenie rekompensacyjnej 150 zł.

Chciałbym wiedzieć, czy to matryca jest uszkodzona, czy coś innego. Czy jest możliwość dociśnięcia/dokręcenia jakiś elementów, aby nie iskrzyło lub jakiś domowy sposób na naprawienie ekranu? Czy będę w stanie sam umiał wymienić matrycę? Czy opłaca się iść z tym do serwisu? Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Model telewizora: LE40A330J1
Matryca (wynikająca z naklejki na obudowie "Version"): AA02

I jeszcze jedno pytanie, jakie są faktyczne ceny matryc, gdzie szukać i pod jaką nazwą, które będą pasować?

Zdjęcia:

Image
Image
Image
Image

Znikające linio po prawej:
Image

Plamki przy dole ekranu:
Image

Kolorowy pasek na środku ekranu (nie znika):
Image


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: TV LCD Ciemne i kolorowe pasy, ekran gaśnie, w środku iskrzy
PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 5:57 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Sie 20, 2013 2:12 pm
Postów: 185
Rozbierz go i zobacz co w środku iskrzy po scisnięciu obudowy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TV LCD Ciemne i kolorowe pasy, ekran gaśnie, w środku iskrzy
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 11:34 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Masz wadliwą matrycę. Cena 150 jest bardzo atrakcyjna zakładając, że będzie w pełni sprawna. Model matrycy można odczytać z naklejki po zdjęciu obudowy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.025s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów