serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 1:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sharp 32LF96EC paski poziome, mleczny obraz
PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 12:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sty 29, 2017 12:23 pm
Postów: 1
Witam, na innym forum nie mogę się doczekać odpowiedzi może tu pomożecie chyba, że problem jest naprawdę tak skomplikowany, iż bez diagnostyki na miejscu nie da rady określić usterki. Jest problem a mianowicie tv przeważnie raz dzienne ma objawy takie jak poziome paski i mleczny obraz. Po odcięciu mu zasilania i odczekaniu do 5 min. ponowne włączenie objawia się czarnym ekranem, ale dźwięk jest ok., po około 3 sek. samoistnie gaśnie i tak w kółko. Ale jak odczekam około 30 min. i po tym czasie włączam to działa normalnie (wszystko wraca do normy) i tak do wieczora. Dnia następnego po paru godzinach powtarza się sytuacja. Podejrzewałem kondensator (330/400V) ten wielki koło trafopowielacza, po sprawdzeniu rzeczywiście nie trzymał. Wymiana jego na nowy pomogła, ale na krótko (około 3 dni działał bez zarzutów), a teraz objawy powróciły. Za uwarzyłem kilka dni temu objawy ,jak pokażą się paski tv gra nadal z tą mleczną poświatą i paskami po około 10min sam wraca do normy czyli mleko znika wraz z paskami, ale po 2-3godz. znów paski i mleko.
Image
NOWE USTALENIA: zauważyłem, iż jak kręcę jednym z pokręteł od WN takie same mleko i paski się pojawiają jak w załączniku czy to znaczy, iż do wymiany jest trafopowielacz?


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Sharp 32LF96EC paski poziome, mleczny obraz
PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 12:14 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Możliwe, że wadliwie działa regulacja napięcia drugiej siatki kineskopu (SCREEN) w trafopowielaczu i wtedy należy go wymienić. Taki objaw występuje, gdy to napięcie jest za wysokie. Podobny objaw może również dać zbyt niskie napięcie zasilające wzmacniacze wizji. Podaj jakie napięcia są na płytce kineskopu na samym gnieździe.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.253s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów