serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:21 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ladowanie ogniwa 9v/przerobienie lampki
PostWysłany: Nie Gru 20, 2015 2:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 20, 2015 1:53 pm
Postów: 2
Witam ostatnio musiałem naprawić lampkę warsztatową i przekombinowałem tak że musiałem wywalić z niej całą płytkę z diodą. Teraz brakuje jej paru funkcji np. nie pokazuje kiedy jest w pełni naładowana, będzie świecić do końca aż sie wyczerpie całkiem bateria, ale to nie problem, jako ogniwo uplotłem takie coś 5 akumulatorków aaa + bateria od telefonu spiętę razem szeregowo co daje 8,9v i 4300mAh pojemnośći, lampka świeci znacznie lepiej niż na oryginale i trzyma z 2 godzin do ok 10. Ładuję to ogniwo prosto z oryginalnej ładowarki 9v 200mAh. Mógłby mi ktoś pomóc dorobić jakąś ładowarkę poza lampką, bo nie chcę tam nic pchać do środka już, tzn jakiś układ między ładowarką a lampką Chodzi o to właśnie żeby po naładowaniu do pełna odcinała prąd, no i żeby nie cofało prądu w stronę ładowarki.. wiem że to co zrobiłem nie jest wykonane do końca ze sztuką elektroniczną, ale podzespoły których użyłem nadawały sie na śmietnik więc niema straty. Lub czy ewentualnie mogę ładować tak jak to robię do tej pory i ile czasu? Jeśli będę to kontrolował żeby nie przeładować.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Ladowanie ogniwa 9v/przerobienie lampki
PostWysłany: Nie Gru 20, 2015 5:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 20, 2015 1:53 pm
Postów: 2
wywaliłem baterie od telefonu i laduje to teraz ładowarką od epapierosa 5v dc 500ma ile musze ładować baterie 5x 1,2 600 mah połączonych szeregowo?? Niestety miałem uwalony ten układ z diodą od epapierosa i laduje batterie samą ładowarką więc nie chciał bym ich przeładować. Jak to obliczyć??


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.082s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów