serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Samsung LE37R81BX/XEC VERSION AM01 efekt ducha
PostWysłany: Sob Kwi 14, 2018 11:59 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 14, 2018 11:29 am
Postów: 1
Witam. Dostałem telewizor ( z 2007r) jak w tytule. Problem polega na efekcie "ducha" powstają smugi za poruszającym się obrazem (mało widoczne jako Telewizor, bardzo widoczne podłączony do PC złącze DSUB 1360x768 na filmach w wysokiej rozdzielczości). Do tego po wyłączeniu Menu telewizora jest ono czytelne jeszcze przez kilka minut. Dzieje się tak z wszystkimi pojawiającymi się napisami. Nawet po zmianie kanału ( zewnętrzny dekoder DVBT Globo STB HD N3 połączony przez HDMI). Po otwarciu telewizora wymieniłem kondensator w zasilaczu bo był spuchnięty 25V 820uF. Ponadto uważam że obraz jest zbyt czerwony i zbyt ciemny
Da się oglądać przy ustawieniach
Kontrast: 70
Jasność: 80
Ostrość: 70
Kolor: 40 Ton koloru: Zimny1( zimny2 , naturalny -zbyt czerwony, ciepłe nie aktywne)
Na forum znalazłem info, że za problemy odpowiada układ as15-f koszt około 10zł plus lutowanie ( nie mam stacji do lutowania) i powinno się go wymienić. W jednym z postów proponowano wymianę całej płytki na której znajduje się ten układ czyli t370xw02 v5 koszt używanej około 50 zł (gwarancja rozruchowa 14 dni).
Telewizor pracował 16 521 godzin info z menu serwisowego telewizora. Przy okazji czy ktoś ma link do pełnego opisu takiego Menu i wiedzę na temat czy jest sen w nim coś zmieniać?
Moje pytanie wymieniać sam układ czy jednak płytkę? To raczej do doświadczonych serwisantów.
Chciałbym ten TV używać też jako monitor do PC (DSUB lub HDMI). Mam problemy z ustawieniem rozdzielczości i nie znalazłem sterownika ( jak ktoś ma to oczywiście poproszę o link). Proszę o pomoc i pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Samsung LE37R81BX/XEC VERSION AM01 efekt ducha
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 11:56 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lut 15, 2011 1:11 am
Postów: 1322
Wadliwa matryca, przerwy w ścieżkach wewnątrz szkła matrycy. W niektórych przypadkach można uratować przez połączenie drucikami odpowiednich punktów między listwą sterującą, a bocznymi driverami matrycy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 34 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.036s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów