serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:52 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stacja Ksger STM32 mały opis/recenzja
PostWysłany: Sob Sty 05, 2019 11:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 04, 2019 12:20 am
Postów: 1
Witam.
Moja stara lutownica kolbowa z regulacją temperatury odmówiła posłuszeństwa i postanowiłem pójść krok dalej i zakupić stację lutowniczą. Na moje potrzeby wystarczała, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i przyszła pora na małą rozbudowę warsztatu. Szczególnie, że stara lutownica jak napisałem postanowiła się rozstać ze mną. Chciałbym napisać co nieco na temat tej stacji, gdyż nie ma za dużo informacji po polsku. Wybaczcie za trochę chaotyczny opis, ale nie umiem pisać tak profesjonalnie. Będzie to napisane od strony amatora hobbisty. Jakiś czas temu zakupiłem stację KSGER T12 STM32 2.1S w oficjalnym sklepie na aliexpress
Kod:
https://www.aliexpress.com/store/1486111?spm=2114.10010108.100005.1.719e6501c3VG2S
. Dokładniej
Kod:
https://www.aliexpress.com/item/KSGER-OLED-Soldering-Station-FX9501-T12-Electric-Iron-Tools-STM32-2-1S-Temperature-Controller-Handle-Holder/32837069532.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.14104c4dewh4ym
zestaw 3. Uchwyt FX9501 z grotami K, C1 JL02. Jest to stacja na groty T12 i jest to jeden z powodów, dla których wybrałem akurat tę stację. Jeśli ktoś nie wie groty T12 posiadają zintegrowaną grzałkę i termoparę. Czytałem sporo pozytywnych opinii o tego typu grotach i postanowiłem spróbować. Jestem bardzo mile zaskoczony. Stacja jest mała i zgrabna moim zdaniem. W kolbie, którą posiadam FX9501 wymiana jest bardzo szybka wystarczy wyciągnąć stary grot i wsunąć nowy (zachować ostrożność grot jest gorący). Czytałem opinie, że ta rączka stwarza czasami takie problemy, że grot się kręci i polecają zakupić rączkę żółto-niebieską gdzie grot jest mocowany za pomocą takiej nakrętki. Tego problemu nie zaobserwowałem na razie u siebie, ale pojawił się inny problem. Grot nie nagrzewał się i pojawiał się „Error” na wyświetlaczu, gdyż stacja nie wykrywała grotu. Rozwiązaniem okazało rozkręcenie kolby i dogięcie blaszek „stykowych” grota. Po dogięciu problem zniknął. Grot nagrzewa się bardzo szybko do temp. ok 350 stopni C zajmuje to 6-7 sekund. Stacja ma możliwość uśpienia/wyłączenia po określonym czasie (kolba posiada czujnik ruchu). Można każdy typ grota osobno kalibrować wystarczy zmierzyć temperaturę rzeczywistą i wprowadzić korektę w porównaniu z temperaturą zadaną.
Stację zakupiłem jak była wyprzedaż i wyniosło mnie to ok 240 zł. Są tańsze stacje nie da się zaprzeczyć. Osobiście nie żałuję zakupu i jestem bardzo zadowolony. Gdyby ktoś chciał wydać podobną kwotę poleciłbym zakup tej stacji. Minusem jest czas oczekiwania. Kto kupował na aliexpress ten orientuje się ile czasami trwa oczekiwanie, ale coś za coś.
Dla amatora, który chciałby zakupić stację w podobnej cenie poleciłbym w ciemno. Myślę, że nawet dla kogoś kto zajmuje się bardziej zawodowo elektroniką byłaby to dobra alternatywa w stosunku do dużo droższego sprzętu.
Na koniec małe podsumowanie zalet i wad, które zauważyłem. Będę starał się na bieżąco uaktualniać opis.
Zalety:
- wbudowana grzałka w grocie co za tym idzie szybkie nagrzewanie
- możliwość wprowadzania własnych ustawień konfiguracyjnych
- uśpienie/wyłączenie po zadanym czasie - czujnik ruchu w kolbie
- dobra stabilizacja temperatury
- wymiana grota w kolbie fx-9501 wystarczy wyciągnąć z zatrzasków
- możliwość kalibracji temperatury dla każdego typu grota osobno
Wady:
- brak podstawki do kolby w komplecie ( mała średnica kolby FX9501 ogranicza ilość podstawek)
- grot w kolbie fx-9501 po jakimś czasie zaczyna się obracać (o tym problemie czytałem u siebie jeszcze nie zauważyłem)
Dane techniczne :
Zasilanie: 110-240V 50/60Hz
Moc kolby: 75W (max 120W)
Zakres temperatur: 150 - 480°C
Kolba Fx-9501
Wymiary: 151x91x40
Wyświetlacz: 1,3” oled

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

elektronika



Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 41 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.057s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów