serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:51 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tolerancje wymiarów płytki PCB. Jak ugryźć temat?
PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 7:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 20, 2019 7:46 pm
Postów: 1
Witam,

dostałem takie zadanie, aby zwymiarować płytkę PCB, a także dobrać tolerancje do tych wymiarów. Płytka jest bardzo prosta bo nawet nie posiada żadnych elementów elektronicznych. Określenie i odpowiednie ułożenie wymiarów to nie problem, ale dobranie tolerancji do tych wymiarów już tak. Płytka posiada tylko cztery ścieżki łączące cztery otwory przelotowe (w których mocowane są goldpiny) z dwoma polami kontaktowymi (ścieżki i pola kontaktowe są frezowane, a grubość miedzi wynosi 35 um oraz laminatu 1 mm). Chodzi o to, że nigdy nie miałem do czynienia z wymiarowaniem i tolerowaniem "elementów elektronicznych". Szukałem jakiejś normalnej normy w internecie i znalazłem tylko IPC_2221A, poradnik Pana Davida L. Jones'a i jakieś standardy w internecie na stronie producentów, które tak na prawdę nie wiadomo za bardzo czego dotyczą :) Niestety, okazało się że zrobiłem to nie do końca prawidłowo. Nigdy nie wymiarowałem elementów elektronicznych i dlatego mam pytanie czy istnieje jakaś norma (dostępna w internecie) lub książka, która pozwoli mi poprawnie dobrać owe tolerancje?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość :)


Góra
 Profil  
 

elektronika



Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.089s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów