serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:26 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wieża Thomson Altima 3500. Sarwisy zawiodły mnie.
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 9:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 09, 2007 8:43 pm
Postów: 4
Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Witam mam z nią problem od nowości ale wszyscy fachowcy zawiedli. Była naprawiana pięć razy i wygląda to na wadę fabryczną. Co prawda mineło jej cztery lata ale nie mogłem jej używać. Sterownik zmieniarki pięciu płyt głupieje. Od dwóch lat używam tylko tiunera. Za każdym razem nie widzi płyt i nie wysuwa szuflady. albo gupieją przyciski. Bawiłem się elektroniką piętnaścielat temu i na tranzystorach robiłem wszystko układy też znam. Ale jak rozmawiałem z serwisem to miałem wrażenie że nie kumają o co komon. Wymienili mi nawet laser bez potrzeby. Może ktoś zna układ sterujący karuzelą to bym wiedział co czasem wymienić. A może w środowisku serwisantów coś wiedzą o tym nie udanym sprzęcie.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Wieża Thomson Altima 3500. Sarwisy zawiodły mnie.
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 3:28 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Maj 11, 2007 4:54 pm
Postów: 147
Miejscowość: Kielce
Robert_P-kow napisał(a):
Witam mam z nią problem od nowości ale wszyscy fachowcy zawiedli. Była naprawiana pięć razy i wygląda to na wadę fabryczną. Co prawda mineło jej cztery lata ale nie mogłem jej używać. Sterownik zmieniarki pięciu płyt głupieje. Od dwóch lat używam tylko tiunera. Za każdym razem nie widzi płyt i nie wysuwa szuflady. albo gupieją przyciski. Bawiłem się elektroniką piętnaścielat temu i na tranzystorach robiłem wszystko układy też znam. Ale jak rozmawiałem z serwisem to miałem wrażenie że nie kumają o co komon. Wymienili mi nawet laser bez potrzeby. Może ktoś zna układ sterujący karuzelą to bym wiedział co czasem wymienić. A może w środowisku serwisantów coś wiedzą o tym nie udanym sprzęcie.


Ja miałem takie objawy w wieży, ale nie wiem czy to takie samo uszkodzenie. Ale z tego co piszesz, to objawy są takie same.
Powiem ci co było wtedy w niej robione, i działa sprzęt do dziś. Dostałem wydruk z serwisu i cytuję z rubryki "wykonane czynności".
Nie wysówa kieszeni CD - wymiana kondensatorów w bloku servo, usunięcie przerw,
Nieprawidłowa reakcja na przyciski - wymiana IC 601 w ukł. sterowania.

od 3 lat wieża działa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: ciekawy przypadek
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 10:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 09, 2007 8:43 pm
Postów: 4
Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Dzięki ,sprawdze czy mam taki układ, to może być jakiś ślad. Sterowanie płytami, a jest ich pięć, nie wie co robi. Np. nie ma płyt, a on pokazuje że są wszystkie. Od dawna nie reagował a wczoraj otworzył szufladę po wyłączeniu of. Później otwierał i zamykał , wogóle nie ma zamiaru uruchomić odtwarzania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 11:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 09, 2007 8:43 pm
Postów: 4
Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Znalazłem dwa układy LB 1641 na płytce sterowania zmieniarką jest też optyka kontrolująca. Ale czy te układy są problemem nie wiem.
Raz już był wymieniany jakiś układ podobno można go zresetować gdy wyświetli error. Dwa razy odblokowywali też "dick up" ale nie wiem jak. Pomagało to na tydzień.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.051s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów