serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 7:32 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomoc z chyba kineskopem w telewizorze Sony.
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:33 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 16, 2007 11:29 am
Postów: 1
Witam, dzis pieknego poranka chcialem sobie wlaczyc telewizor.

Gdy wlaczylem zaczela mowic pani od Dziendobry TVN (obraz sie jeszcze nie pojawil). Gdy pojawil sie obraz nagle zamienil sie caly w jaskrawo zielony i telewizor sie wylaczyl. Teraz nie moge go wlaczyc.


Moge to jakos sam naprawic/ile bedzie wynosila naprawa u specjalisty/co sie zepsulo?


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:37 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
Są dwie możliwości:
Uszkodzony kineskop, lub uszkodzony wzmacniacz wizyjny na PK (tu jest chyba na tranzystorze)
Aby ustalić przyczynę, można zamienić katody miejscami, np. skrosować zieloną z czerwoną.
Jeśli już będzie wiadomo, że zwarta jest katoda to można zwarcie przestrzelić, rozładowując kondensator między zwartymi elektrodami.
Jeśli zwarcie jest do żarzenia to można odseparować je od masy, wykonując osobny obwód żarzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomoc z chyba kineskopem w telewizorze Sony.
PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 8:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 8:06 pm
Postów: 2
Nektaryn napisał(a):
Witam, dzis pieknego poranka chcialem sobie wlaczyc telewizor.

Gdy wlaczylem zaczela mowic pani od Dziendobry TVN (obraz sie jeszcze nie pojawil). Gdy pojawil sie obraz nagle zamienil sie caly w jaskrawo zielony i telewizor sie wylaczyl. Teraz nie moge go wlaczyc.


Moge to jakos sam naprawic/ile bedzie wynosila naprawa u specjalisty/co sie zepsulo?


Wskazywało by to na problem związany z kineskopem. Hmm co by polecić mi zepsuła się ostatnio nagrywarka- nie wiedziałem ile zapłacę to zadzwoniłem pod jeden z numerów specjalistów z favore.pl. Odpowiedź była szybka - więc zadowolony z ceny doręczyłem źle działający produkt pod wskazany adres.

No jak się znasz masz jakąś wiedzę, możesz zaglądnąć do środka. Co się zepsuło ciężko stwierdzić ale po objawach tak jak pisałem wcześniej.

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.060s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów