serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:46 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: CzerwonyObraz Philips 32PF4320/10
PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 4:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 02, 2007 4:08 pm
Postów: 3
TV był podłączony do komputera, nastąpiło 2 krotne zwieszenie kompa i po 2gim Telewizor przestał odpowiadać na pilota i przyciski na obudowie (obraz był dobry, nie miał problemu z wyświetlaniem tego co robie na kompie) nie dało się go wyłączyć, pozostało mi odłączyć go od prądu wyciągając wtyczkę z prądu i tak zrobiłem. Po ponownemu podłączeniu do prądu i włączeniu obraz był czarny dopiero jak ustawiłem temperaturę kolorów na ciepłą było widać lekkie kontury pulpitu - czerwone Jak dałem temp.kolo. zimne to obraz (pulpit, film, gra i inne widać) jest tylko że są 2 kolory czarny i czerwony. Po podłączeniu kablówki jest to samo(widać co tam leci w TV) czyli odpada wina kabla.
Co mogło nawalić??
Tak na oko(kameryInternetowej):
KOMP--------Image
TV------------Image
TV+menuTVImage


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 5:05 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
A może miałeś jakieś zwarcie na kablu i uszkodziłeś telewizor. :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 8:24 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 10:30 pm
Postów: 253
Miejscowość: Jawor
Jeśli dobrze widzę, to menu ma właściwe kolory. Jeszcze można sprawdzić na teletekście. jeżeli grafika jest OK to nie jest to uszkodzenie kineskopu.
Prawdopodobnie na skutek ładunków elektrostatycznych na złączach uszkodził sie jakiś procesor lub zawartość pamięci.
W tym modelu pamięć jest chyba SMD więc skopiowanie nowego wsadu nie będzie takie łatwe.
Proponuję wejść w tryb serwisowy i sprawdzić czy ustawienia dla procesora wizji zgadzają sie z danymi w serwisówce.
Bez opisu niczego tu nie zmieniaj, zapisz sobie na kartce ustawienia dla każdego parametru, aby móc wrócić jak się namiesza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 10:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 02, 2007 4:08 pm
Postów: 3
Musiałem odłączać fizycznie z prądu (z listwy), może wtedy nastąpiło zwarcie. Albo jest możliwe by od kompa poszło zwarcie (Kabel VGA + Adapter VGA/DVI) Komp ostatnio ma jakieś jazdy: zawieszką i restart, co nie jest zbyt zdrowym objawem (będę robił reinstal winda i dopiero w tedy dowiem się czy to system czy elektronika).
TXT niestety też ma takie kolory :/
I nie mam pojęcia jak wchodzić do trybu serwisowego...
Już wiem że można to zrobić pilotem za pomocą specjalnego kodu ale ja nie mam pojęcja jaki jest do tego modelu i przypadkiem nie trzeba pilota serwisowego... (w necie nie znalazłem)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 05, 2007 1:42 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
Aby wejść w tryb serwisowy trzeba mieć specjalnego pilota serwisowego, a następnie dokładny opis opcji, bez tego nic się nie zrobi.
To nowy LCD, powinien być jeszcze na gwarancji?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 05, 2007 7:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 02, 2007 4:08 pm
Postów: 3
Ma gwarancje roczną, Nie pamiętam dokładnie ale ponad 2 lata to chyba już mineło Niestety.
No nic cza do serwisu zapylać.
(W niektórych TV wystarczy zwyczajny pilot i kod wbic, ale pewnie w tym serwisowy potrzebny)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.068s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów