serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Awaria" pilota do TV Grundig
PostWysłany: Nie Mar 02, 2008 9:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Mar 02, 2008 12:15 pm
Postów: 2
Hejka wszystkim! :)

Od razu pisze o co chodzi, ano oto że mam problem z pilotem (rodziców) do TV Grundiga (a nawet dwoma)
Zaczęło się od tego iż przyjechała siostra z dziećmi do mojej mamy i jak to dzieci łapią za wszystko to i pilot wpadł im w ręce.... no i wylądował w wannie z wodą (oczywiście przypadkiem) :-(
No ale po niejakich trudach udało się go wysuszyć i ?? nie działał...
bo okazało się że też od upadku uleciała noga z kwarcu (chyba tak się nazywa to coś co tam na płytce stoi na dwóch nóżkach)
Potem to sprawdziłem (poprzez dociśnięcie ułamanych nóżek) i niby to działał bo przełanczał opcje w TV.... ale jak już potraktowałem to lutownicą żeby trzymało się na stałe tak już "echo"... dioda mruga że coś wysyła, ale na TV nic się nie dziej. (myśle że mógł się ten nie jaki kwarc przegrzać)... to by był tyle widomości do pierwszego pilota.

Teraz drugi... (kupiony parę miesięcy temu na wzór pierwszego), niby oryginał.... (ale specjalnie ktoś rozmazał oznaczenia scalaka na płytce), wszystko dzialało i nagle coś przestało (cisza... rodzice wymienili baterie na nowe i dalej cisza), no to ja wkroczyłem do akcji... rozebrałem go i poczyściłem, popatrzyłem i wszystko oki, no ale co jest jak pilot nie działa.
No i przypomniało mi się że kiedyś ktoś z rodzinki włączył na pilocie przyciski z TVsat albo video i wtedy też na TV nie działał, ale wystarczyło jeszcze raz któryś z tych przycisków włączyć i wszystko wróciło do normy. Teraz też pilot wysyła sygnał niby wporządku a jednak na TV nic się nie dzieje.
Wszystkie możliwe kombinacje klawiszowe próbowałem i nic to nie dało.

Dodam jeszcze że rodzice maja 2 TV Grundig i teraz korzystają z pilota z tego drugiego TV.

A i jeszcze co mnie ciekawi to, to że w każdym pilocie dioda mruga inaczej tzn. szybciej lub wolniej, i w tych z awarią świeci dość mocno a w tym dobrym (czyli z tego TV drugiego) świeci słabo a jako jedyny ten pilot działa.

Jeśli ktoś mi potrafi pomóc to bardzo prosze o jakieś rady, wiem że piloty uniwersalne nawet za 20zł idzie kupić, ale co zrobić jak moja starsza chce oryginał.

Pozdrwaiam, Sylvo!


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: "Awaria" pilota do TV Grundig
PostWysłany: Nie Mar 02, 2008 9:31 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
Jeśli chodzi o uszkodzony kwarc to jest to 455kHz i można go kupić za 50 gr.

W drugim pilocie może być taka sytuacja, że jest przełączony na video lub SAT, można przełączyć ponownie lub wyjąć baterie zewrzeć styki i po ponownym włączeniu będzie przełączony na TV.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: "Awaria" pilota do TV Grundig
PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 5:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Mar 02, 2008 12:15 pm
Postów: 2
Dzięki Benek za odpowiedź i pomoc, zrobiłem tak jak napisałeś z tym drugim pilotem, zwarłem styki i w końcu zatrybił i teraz już działa oki (wcześniej normalne przełanczanie nic nie dało) :D

Co do pierwszego pilota to jak tylko kupie kwarc i wymienia go, to potam dam znać czy działa :)

Jeszcze raz WIELKIE dzięki !!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.043s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów