serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 10:14 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: nagrywarka DVDR5520H/05 philips 16- GB HD
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 11:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 19, 2008 10:43 pm
Postów: 1
Witam, mam kłopot
- nagrywarka po włączeniu do prądu od razu startuje, świeci niebieskim światełkiem na przednim panelu (czerwone obok jest martwe), kręci dyskiem po czym milknie. Po około 60 sekundach proces zaczyna się od nowa. Przycisk on-off nie reaguje, żaden inny również. Z pilota tak samo. Przypięta do kabli przepuszcza sygnał tv z niewielkim zakłóceniem (? maleńkie szumy?) Sprawdzona w środku, wszystko podpięte prawidłowo (podociskałam wszystkie złącza delikatnie, poprawione paski). Nie działa wentylator w nagrywarce wcale. A - dysk nie chciał się początkowo czytać, sformatowałam go ponownie i zadziałał (choć nie wiem czy w związku z tym czegoś nie popsułam). Obecnie HDD czyta i zapisuje (podpięty osobno do kompa).

Pytanie 1: czy to kondensator w zasilaczu czy coś innego? tranzystorki w okolicach sterownika silniczków? Flash??? Mikrostyk przy włączniku prądu chyba wykluczam (cięzko się do niego dostać więc nie sprawdziłam) ale przycisk pyka radośnie a na zasilacz wskazywałby wentylator...

Pytanie 2: czy możecie polecić serwis we Wrocławiu (nieautoryzowany - tam i tak nie mają nikogo, odsyłają gdzieś dalej za 150 zł i nie dają przy przyjęciu żadnej gwarancji że prawidłowo zdiagnozują usterki, nie mówiąc o naprawie) który potrafi to zdiagnozować (ewentualnie naprawić) za rozsądne pieniądze i w rozsądnym terminie?

Ewentualnie jakieś sugestie dot. naprawy samodzielnej ???

pozdrawiam,
Aga


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: nagrywarka DVDR5520H/05 philips 16- GB HD
PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 10:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Mar 18, 2007 12:51 pm
Postów: 94
Miejscowość: Kraków
Dobrze by było podstawić pamięć z pewnym wsadem. Tu jest mały problem to jest układ SMD, do programowania potrzebny jest programator ze specjalna podstawką.
Zewnętrzne formatowanie dysku jest bardzo ryzykowne, bo oprócz nagrań mógł mieć wpisane jakieś dane konfiguracyjne. Lepiej poszukać serwisu, który ma u siebie taki model, wtedy podstawić dysk i EEPROM na próbę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.032s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów