serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 5:13 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: słaby obraz TV przez dekoder mini CP
PostWysłany: Śro Sie 20, 2008 3:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 20, 2008 2:35 pm
Postów: 2
Kupiłem dekoder mini i podłączyłem cyfrowy polsat. Moc sygnału anteny 80 %, a jakość sygnału 100 %. Odbiornik mam dosyć dobry (TV LCD panasonic z wyższej półki), a obraz mocno średni, żeby nie powiedzieć kiepski. "Kasza" - w skrócie tak wygląda obraz. TV na zwykłych antenach odbierał dużo lepiej (problem tylko, że anten było kilka i z powodu lokalizacji domu obraz miał odbicia, ale za to był ostrzejszy).
Czy da się coś poprawić (może jeszcze w ustawieniach anteny, w kablach, wtyczkach...), czy dekoder można wyrzucić do kosza i trzeba szukać czegoś lepszego? Mówiąc szczerze jak na dziś to żałuję decyzji, ale z pakietem mini Polsat zmusza do kupienia tylko tego dekodera.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: słaby obraz TV przez dekoder mini CP
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 8:30 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lis 13, 2007 9:41 pm
Postów: 114
Miejscowość: Kościerzyna
Rozumiem że masz dekoder polsatu ten nowy(mini) który można postawić pionowo(?).Jeżeli tak to napisz jak go masz podłączone(czy przez kabel EURO,czy przez cińcze).Jeżeli prze EURO to sprawdź w ustawieniach dekodera czy masz dobrze ustawiony sposób,a raczej rodzaj podawanego sygnału Video(posprawdzaj wszystkie opcje),ewentualnie podłącz przez cińcze.
Zły obraz na ekranie na pewno nie jest spowodowany przez dekoder.Dekoder jest cyfrowy,a więc generuje sygnał czysty,bez zakłóceń.Czasza jest dobrze ustawiona.Złe ustawienie anteny spowodowałoby "kratkowanie" obrazu,zatrzymywanie lub wogóle by nie było odbioru.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: słaby obraz TV przez dekoder mini CP
PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 5:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 20, 2008 2:35 pm
Postów: 2
Odbiór TV poprzez dekoder mini się poprawił :D.

Powtórnie zainstalowałem kanały, poprzestawiałem ustawienia odbiornika (kontrasty, ostrość, kolory ...) i jest dużo lepiej. Do ideału jeszcze trochę brakuje, ale idzie wytrzymać.

Dzięki za rady :smile: .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.063s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów