serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 1:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Antena dachowa-POMÓŻCIE USPRAWNIĆ
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 2:24 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Wrz 06, 2008 9:51 pm
Postów: 6
Znów gorąco proszę o pomoc, tym razem chodzi o antenę dachową. Mieszkańcy Wrocławia, mając anteny dachowe mają mały problem z odbiorem tv, ponieważ albo mają wszystkie kanały nastawione dobrze a tvn śnieży, albo odwrotnie tvn w świetnej formie a reszta śnieży. Słyszłam, że można to jakoś naprawić. Podobno w puszce anteny jest eee wzmacniacz(?) czy jakoś tak, płytka taka(WYBACZCIE KOCHANI ZA OKREŚLENIE!) i jeśli jest taki problem jak mój to ta płytka jest za słaba albo za mocna, podobno. Bardzo Was proszę powiedzcie łopatologicznie o co tu chodzi i jak to to zrobić żeby mieć wszystkie kanały. Ustawienia samej anteny nic nie dają
No i wybaczcie kobiecie ten brak znajomości tematu, wiem do czego służy wiertarka, młotek i wystarczy...
Dziękuję Wam i mam nadzieję, że jak zawsze mnie nie zawiedziecie :lol:


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Antena dachowa-POMÓŻCIE USPRAWNIĆ
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 8:44 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
Można kupić taki wzmacniacz, który na potencjometr do regulacji wzmocnienia. Wtedy można indywidualnie ustawić wzmocnienie aby nie przesterowało silnych stacji, a wzmacniało słabe.
Kompromisowym rozwiązaniem jest zasilacz antenowy z regulają napięcia, w taki sposób też można w mieszkaniu zmieniać wzmocnienie wzmacniacza.
Jeśli odbierasz programy z kilku kierunków to lepiej wyjąć z anteny dodatkowe direktory wsadzane na każdym z dipoli, zmniejsza to kierunkowość anteny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Antena dachowa-POMÓŻCIE USPRAWNIĆ
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 9:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Wrz 06, 2008 9:51 pm
Postów: 6
Matko kochana, ja nic nie rozumiem, bo ja ten młotek wezmę i naprawię antenę, raz a porządnie, bradzo proszę o wytłumaczenie jak kilkuletniemu dziecku, tudzież jak to tato stwierdził łopatologicznie... Absolutnie nic nie rozumiem...tureckie kazanie... Dlaczego ja na fizyce nie uważałam w szkole?! :oops:
RATUNKU!!! :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Antena dachowa-POMÓŻCIE USPRAWNIĆ
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 12:17 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 16, 2007 9:35 pm
Postów: 531
Miejscowość: okolice Krasnika
Takich rzeczy raczej nie ma na fizyce :wink: Wystarczy pójść do sklepu z artykułami RTV i poprosić o zasilacz antenowy z regulacją napięcia albo ten wzmacniacz o którym też Benek mówił, podłączyć i może się poprawi.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Polecamy - Porady prawne - : https://staczek.com Kancelaria Adwokacka w Warszawie


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.029s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów