serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:00 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jaki telewizor kupić?
PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 8:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 28, 2009 8:22 pm
Postów: 1
Witam. Jaki telewizor powinienem kupić jeśli mam Cyfrowy Polsat. Interesują mnie TV 40" - 50". Jaka technologia jest najlepsza: LCD, LED czy plazma i jaka rodzielczość powinna być w tym TV? Proszę o radę bo nie za bardzo się na tym znam. Cena do 3500zł.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu: Re: Jaki telewizor kupić?
PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 2:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Gru 02, 2009 3:06 pm
Postów: 11
Co do rozdzielczości to przydałoby się FullHD. Napisz, czy masz nasłoneczniony pokój, jak daleko siedziałbyś od TV i czy zależy Ci na wyglądzie. No i czy zależy Ci na dodatkach typu : kilka portów HDMI, USB itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki telewizor kupić?
PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 11:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 29, 2010 10:47 pm
Postów: 1
w sumie mam ten sam problem. Nie brałem plazmy pod uwagę, ale chciałem już kupić tv, a tam sprzedawca polecił mi właśnie plazmę. Wiem, że większy pobór prądu, ale z kolei dłuższa żywotność telewizora. Lepszy obraz, tylko czy lepszy dla oczu ? Właśnie tego nie wiem, bo o to chyba głownie chodzi, o oczy. Plazma ponoć migocze, ale ma niby 100hz. Kruna niech ktoś to wyjaśni :P
Co do samego obrazu to nie będę na nim grał, tylko tv i zdjęcia. Tv to pewnie będzie n-ka. (i)Tu kolejne pytanie, bo słyszałem, że fullHD jest zbędne, bo nie ma takiego proca w tv, by przetworzyć tyle danych. Styka hd, ponieważ programy nie wykorzystują tej technologii, jest po prostu za droga - nawet Niemcy jej nie mają. Ciekawi mnie dlaczego plazmy tak dobrze się sprzedają w Japonii skoro tv fullHD jest tylko w usa i gb, i to tylko w b. drogim abonamencie.
ps. ja tam laikiem jestem, a to co napisałem to infa z netu i od ludzi. Po prostu chcę kupić w miarę rozsądny tv, a nie wiem, który jest lepszy i stąd ten post.

Dla mnie podstawowym kryterium jest dobro oczu i przekątna 40 (42 dla plazmy) cali. Telewizja to będzie 'n'


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki telewizor kupić?
PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:59 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Kwi 28, 2010 12:05 pm
Postów: 40
Najlepsza bedzie tutaj technologia FullHD. Na plazmę trzeba przeznaczyć trochę więcej funduszy i rozdzielczość ponad 50 cali. W jakiej odległości będzie stał tv od miejsca oglądania?? Myśle ze w zupełności wystarczy 40 cali. Poszukaj wśród takich firm jak Philips,Samsung lub LG.

_________________
www.MaxiMedia.pl - RTV,AGD


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.059s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów