serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:42 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: LCD to jednorazówka
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 8:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sie 17, 2006 8:05 pm
Postów: 3
Miejscowość: Sobótka
Od niedawna jestem posiadaczem Panasonica LCD 32", przywiozłem go sobie z Niemiec więc nie mam gwarancji. Od razu mi się nie podobał, bo obraz był na nim zamazany i smużył. Szczególnie fatalnie wyglądały sceny w których był ruch. Prawdopodobnie to cecha wszystkich LCD, że panel nie nadąża z wyświetlaniem częstych zmian na ekranie.
Aktualnie telewizor się popsuł, :evil: Pojawiły się na nim prążki.
Szukałem serwisu, który podejmie się jego naprawy, prawie nikt nie chciał. Musiałem zawieść tego olbrzyma sam do zakładu i tu szok 8O za samą diagnozę zapłaciłem 50 zł i dowiedziałem się, że jest uszkodzony panel LCD, a koszt jego wymiany to około 3000 zł, czyli więcej niż ja zapłaciłem za telewizor :evil:
Co mam zatem myśleć o telewizorach nowej generacji? Czy to już tylko są jednorazówki ?
Plazmowe mimo, że droższe wcale nie są lepsze, zużywają tyle prądu co spawarka, a też potrafią się popsuć i co wtedy :?:
Musiałem się przeprosić z moim starym telewizorem kineskopowym, który był już w piwnicy, mimo, że mniejszy to obraz jest dużo lepszy.


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 1:37 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 25, 2006 2:18 pm
Postów: 86
W telewizorach LCD naprawia się w zasadzie tylko zasilacz, jak jest coś więcej to już się nie opłaca. Gdy telewizor jest na gwarancji to serwis wymienia całe bloki :lol:
Jeśli chodzi o telewizory plazmowe to nie jest aż tak źle z poborem mocy, średnio około 400 W czyli tak jakby pralka chodziła na okrągło. Zwykle PDP kupują ludzie bogaci więc to nie ma dla nich znaczenia. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LCD to jednorazówka
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 6:43 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 2:30 pm
Postów: 81
Miejscowość: Oborniki Śl.
Tadek napisał(a):
....
Co mam zatem myśleć o telewizorach nowej generacji? Czy to już tylko są jednorazówki ?
...

Nie tylko LCD ale również tradycyjna telewizory CRT to już są jednorazówki. Nowa technologia produkcji to montaż powierzchniowy, wysokiej skali integracji układy i maksymalne obniżenie kosztów produkcji powodują, że naprawy nowego sprzętu są zupełnie nieopłacalne.
Jak powstanie pod Wrocławiem fabryka monitorów LCD to koszt telewizorów z takim ekranem będzie tak niski, że będzie się wymieniać sprzęt sprawny na nowszy. Tak już jest w USA i częściowo w Zachodniej Europie.
Podobnie zanikły już inne zawody, jak szewc, zegarmistrz itp. :cry: pora na serwisy RTV


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 3:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sie 17, 2006 8:05 pm
Postów: 3
Miejscowość: Sobótka
A sprzedawcy mydlą oczy kupującym, że telewizor jest niezawodny, że można zapomnieć o serwisie. Coraz niższe ceny kuszą do wymiany sprzętu i przez to stare dobre telewizory trafiają na śmietnik. Ja wróciłem do swojego starego telewizora, niech mi służy jak najdłużej :wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.088s | 11 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów