serwis elektroniki  
 
 

Elektronika

Forum dyskusyjne dla elektronik i użytkowników sprzętu Audio Video
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Telewizja cyfrowa w TVP
PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 7:52 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Mar 18, 2007 12:51 pm
Postów: 94
Miejscowość: Kraków
Z informacji podanych w Pulsie Biznesu wynika, że TVP jeszcze przed olimpiadą w Pekinie chce uruchomić na dobre telewizję cyfrową. W planie jest rozdanie ZA DARMO dekoderów MPEG4 z możliwością dostępu do Internetu i telefonu.
Stopniowo zaczną znikać stacje analogowe, a zwiększy się sieć nadajników cyfrowych.
Czyli w jednym kanale będzie można przesyłać kilka stacji jednocześnie, dodatkowe kanały w HD itp.
Czy to oznacza, kolejną wymianę telewizorów?


Góra
 Profil  
 

elektronika



 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 9:21 pm 
Offline
Tech Support
Tech Support

Dołączenie: Nie Lip 30, 2006 10:50 pm
Postów: 394
To wcale nie wymaga wymiany telewizorów.
Dekoder cyfrowy można podłączyć do dowolnego telewizora. minimalne wymaganie to eurozłącze.
Jeśli ktoś nie jest fanem HDTV może nadal oglądać programy cyfrowe na swoim starym telewizorze.
Oczywiście dodatkowy problem to kolejne urządzenie na telewizorze i kolejny pilot.
Trochę nie chce mi się wierzyć aby to rozdawali za darmo, przecież dekoder cyfrowy jest bardzo drogi, no i co na to stacje komercyjne?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 1:48 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Mar 18, 2007 12:51 pm
Postów: 94
Miejscowość: Kraków
Rozdanie za darmo ma być sposobem na tych co nie płacą abonamentu. Ponoć aż 75% ludzi nie płaci :roll:
Co do konkurencji, to nic jej nie będzie przecież maja w swojej ofercie inne programy, np. z pakietu TVN lub Polsatu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 1:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 11, 2007 7:32 pm
Postów: 3
nie wydaje mi się to prawdą, spójrz na to z kilku perspektyw. Pierwsza powiedzmy że te 75% nie płaci, zostaje 25% teraz biorąc pod uwagę, że w Polsce jest 38 518 241 ludzi, 25% z tego to w przybliżeniu 9629560 ludzi. Jest to liczba ogromna, weź teraz z tego 3/4 może połowę, bo przecież w gospodarstwie jest czasem więcej osób. To i tak jest za dużo żeby dać takie dekodery, a jeżeli dostanie nawet 1/4 tych osób to co z resztą płacących. Nie chce mówić, że kłamiesz, ale to co napisałeś jest po prostu nie możliwe. Nie ma na świecie instytucji, która ot tak rozdała by taką ilość tak drogich rzeczy... dalsza polemika z mojej strony jest zbędna, bo wiem że mam racje...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Polecamy - Porady prawne: Adwokat Warszawa


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000 - 2018 phpBB Group
[ Time : 0.044s | 13 Queries | GZIP : Off ]


Naprawa telewizorów